• 1
  • 2
Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
pif4o - специалист
Разбрал съм :) ако и сега не се получи след всичко дето направих, минавам на полипропилен ;) между другото отворих и подсигурих и челното уплътнение на корпуса на турбината щото и там беше едно чудо :)
ben84 - специалист
Набивка се стяга на работеща помпа и от там ТРЯБВА да капе по малко. Ако всичко друго е херметично, от набивката няма как да дръпне въздух.
Иначе ще сменяш редовно докато не изяде и оста.
Това не си го изсмуквам от пръстите, ами го знам от професионалист и го прилагам и до днес на една Вида.
:partyman:
pif4o - специалист
Мерси ben, проблема е решен, а набивката ще я отпусна малко, тя тая помпа има защита бе хахаха, ако натегна набивката и двигателя не завърта хахахах тои толкова му е силата. В момента капва по капка на около 5-10 секунди. Иначе проблема го реших по следния начин, на изхода на помпата сложих един кран, преди кран нямаше, сега като спра да поливам затварям крана и явно при положение че не изпуска от нито една връзка а от смукателя сигурно сега като е затворен крана става вакум в тръбата и не позволява водата свободно да изтече в сондажа. не знам така ли е но е факт че тази сутрин отворих крана пуснах помпата и текна, а до вчера само след час престои и вече искаше да и пълня турбината на ново. Благодаря на всички участници в дискусията научих полезни неща за тоя непознат за мен "спорт" :partyman:
kr1100 - майстор
на остта на помпата втулка от CrNi .При смяна на набивката можеш да полираш втулката с финна шкурка от рода на над 400. Набивка - от ТЕФЛОН !! Не от памучно лоени, памучно тефлонови , от нещо с импрегнация от тефлон. Памучно лоената набивка съхне със времето и като изсъхне спича , става кафеникава и надира остта. Ако слагаш памучно лоена - мажи я с грес със съдържание на молибденов диссулфит - водят се противозадиращи.
Ако сложиш втулка се променя размера на набивката.
Като съвет -зимния период когато не използваш помпата разхлабвай леко 2 гайки на фланеца притискаш набивката.
Описаното с трудното развъртане на двигателя може да двоеде до пренавиване на пусковата намотка. Вземи си смени включвателя и кондензатора / на включвателя има вероятност контакните пъпки да са с нагар или изхабени / около 8 лв е включвателя , има 2 вида с различен диаметър на отвора в средата. Ако кондензатора е набор на помпата - поизсъхнал с силно намален капацитет.
  • 1
  • 2

Тема "Водна помпа не държи вода, всеки път обезвъздушаване." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: