Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
Спешно ми трябва помощ.Значи правя ремонт на банята и подменям всичко купих си алуминиев сифон за пода дадоха ми акъл да го залепя за ПВЦ тръбите със лепилото за тръби. Но нещо мира не ми дава тази идея все пак алуминий с ПВЦ.Дали със силикон няма да стане по добре?
SHL - специалист
ALADAR написа:
Спешно ми трябва помощ.Значи правя ремонт на банята и подменям всичко купих си алуминиев сифон за пода дадоха ми акъл да го залепя за ПВЦ тръбите със лепилото за тръби. Но нещо мира не ми дава тази идея все пак алуминий с ПВЦ.Дали със силикон няма да стане по добре?
Силикона е по-добрият вариант. PVC-лепилото е за връзка пластмаса с пластмаса. Преди да излезе силикона на пазара се лепеше с ПВЦ, а някой слагаха и Ц-200 :) Но и без лепило става. След като тръбата е нагрята и сифона се мушне в нея тя се свива и уплътнява добре. Все пак говорим за 100% гаранция, нали ?! Използвай силикон.
благодаряи аз така си мислех,ще ползвам санитарен.
Flober - напреднал
Все пак използвай и стария метод с нагряването,защото няма още силикон който да лепи пластмаса.
Здравейте на всички ,
Това ми е първото писане в този форум , надявам се не и последното !
Първо да ви се представя , казвам се Иван от Пловдив съм , от близо 12 г. се занимавам с ВиК . Останах приятно изненадан като видях вашият саит и форум ! ПОЗДРАВЛЕНИЯ за професионалната ви работа !

А сега по темата . Нагрей PVC тръбата , сложи PVC лепило и вкараи сифона платно в тръбата , и ако искаш след като си залепил сифона за трабата намажи отгоре и със силикон ! Гарантирам ти 100 % че няма да имаш никакви проблеми така !
Успех !
lyki - специалист
Да ви споделя и аз от моя опит. Преди да почнете нагряването и зглобката на алуминиевия сифона ,почистете добре мястото на сифона което се пъха в тръбата,почти винаги там остават незачистени заосенаци от отливката които пречат за качествената връзка.
При чугунените сифони преди зглобката загрейте леко част от метала който се пъха в тръбата,прави се заради разликата в температурите при зглобка чугуна дърпа част от топлината на тръбата която бързо истива и пречи за качествената връзка и добрата нивелация на сифона .
От практиката си мога да споделя че досега не съм срещал спукан сифон , иначе при подобни течове най вероятната причина е спукан
разклонител или дъга от развивката на канализацията намираща се в замазката.Но щом сифонати за кратко време остава без вода сигурно е спукан или има заводска шупла при отливката.

Тема "Проблем?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: