• 1
  • 2
Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
alex63 - специалист
Здравейте!
Имаме бойлер с две серпантини(на едната е вързана камината с топло обменника за зимата) и сега искаме да вържем втората за слънчев панел на покрива. Интересува ме каква е приблизителната цена на тази втора част от мероприятието! Панел 2.5 кв. м., тръби около 10 м., помпа и май това е всичко!. А, да и труда! Предварително благодаря за отговорите!
Последна промяна от alex63 на чет сеп 20, 2018 7:08 pm, променено общо 1 път.
shotik - майстор
ср сеп 19, 2018 10:37 pmalex63 написа:
Здравейте!
Имаме бойлер с две серпантини{на едната е вързана камината с топло обменни за зимата и сега искаме да върже втората за слънчев панел на покрива. Интересува ме каква е приблизителната цена на тази втора част от мероприятието! Панел 2.5 кв. М., тръби около 10 м., помпа и май това е всичко!. А, да и труда! Предварително благодаря за отговорите!
Прочети си внимателно заглавието на темата !
Ако все още има бутон " промени ", долу в ляво, го използвай и промени печатните грешки, за да може да се търси в търсачката при случай.
Andri01 - майстор
DB система 1500лв. Може ли малко инфо за топлообменника на камината. Просто от любопитство. :) :partyman:
alex63 - специалист
чет сеп 20, 2018 8:20 amAndri01 написа:
DB система 1500лв. Може ли малко инфо за топлообменника на камината. Просто от любопитство. :) :partyman:
Правен е, поръчан от майстора който ни свързва бойлера. Около въздуховода веднага над камината. Ще потърся снимки и ще пратя на лични. Хубав ден!
Andri01 - майстор
Интересно ми е,защото и моя е така-около димохода. Моя конструкция и изработка. :)
vlax - майстор
чет сеп 20, 2018 10:12 amalex63 написа:

Ще потърся снимки и ще пратя на лични. Хубав ден!
Може и тук да ги пляснеш. :partyman:
alex63 - специалист
чет сеп 20, 2018 10:27 amvlax написа:
чет сеп 20, 2018 10:12 amalex63 написа:

Ще потърся снимки и ще пратя на лични. Хубав ден!
Може и тук да ги пляснеш. :partyman:
И как става това упражнение понеже нямам бутон "прикачи" само "вмъкни", но не ми дава да поставя снимка от лаптопа ми.Предварително благодаря!
alex63 - специалист
чет сеп 20, 2018 8:20 amAndri01 написа:
DB система 1500лв. Може ли малко инфо за топлообменника на камината. Просто от любопитство. :) :partyman:
А, тази цена актуална ли е към момента и Вие сами ли го правихте или фирма или друг майстор. Предстои ни да търсим кой да ни го прави. От" Елдом" ни казаха, че не монтират, а имат номер на човек който се занимава с това. За това проучвам ситуацията и търся. Хубав ден!
Andri01 - майстор
Системата Drain Back съм я правил сам,като разработка и изпълнение. Има фирма ,която предлага такава,но е фабрична и по спомен струва към 4500лв. Цената ,предполагам е горе-долу същата. Колектора беше към 800лв ,защото е хоризонтален,управлението към 300лв,помпа-150лв и материали. Приятен ден :)
alex63 - специалист
пет сеп 21, 2018 1:04 pmAndri01 написа:
Системата Drain Back съм я правил сам,като разработка и изпълнение. Има фирма ,която предлага такава,но е фабрична и по спомен струва към 4500лв. Цената ,предполагам е горе-долу същата. Колектора беше към 800лв ,защото е хоризонтален,управлението към 300лв,помпа-150лв и материали. Приятен ден :)
Здравейте!Бойлера ни е с компютърно управление и сам може да прехвърля на ток в 22 часа и да остава на камината да загрява и пуска помпите и още един куп опций има които извършва, така, че не ни трябва управление.Само панел, помпа( предполагам трябва отделна за панела освен тази за камината понеже зимата в слънчево време ща си работят и двете ) течност която ще тече в панела тръби и разход за труд.Това ме интересуваше.

А сега открих как да кача камината!Хубав ден!

Прикачен файл

0-02-05-f42d8d8dc022367ea5d4fb03d8b9c6d95b377753364cb3eafb9699abb8e064ff_full.jpg

Прикачен файл

0-02-04-7f1e315de6aee5f2cdf267aa7a37eb52dde2cf4bf14e20a6d9fe5658dfcfeb44_full.jpg
  • 1
  • 2

Тема "Соларен панел за загряване на бойлер" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: