Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
Алекси Георгиев - напреднал
Здравейте! Ще се опитам да бъда кратък. Сдобих се с метален съд Reflex refix de 100 литра. На етикета му пише две налаганияи- едното е 10 бара, другото 4 бара (работно предполагам) Не мога да кача снимки. Идеята ми е да го използвам в изграждане на водоснабдителна система на вилата. Искам да го поставя вътре, в самата къща за да не замръзне зимата. Водата е от кладенец, като в момента в него има потопяема помпа rtr max trm815 900w. която захранва къщата директно - без буферен съд (аз я включвам и изключвам). Интересува ме как мога да я свържа да пълни този съд? Притеснява ме, че не знам дали ще успее да го напълни до нужното му налягане и ако изобщо успее - как ще разбера че е пълен за да я изключа?
Ще се радвам някой да ми разясни какво ми трябва, как се свързва и с какви параметри трябва да бъдат нещата. Предполагам ще е необходима по-мощна помпа с електронно управление, но ако има начин и с тази да стане, ще се радвам да не купувам друга.
Предполагам също ще изникнат доста въпроси, на които ще ви отговарям.
Благодаря!
infomar
В металният съд вътре трябва да има "плондер" от гума или не знам как там се нарича, необходим е също пресостат, тръби, връзки, кранове и си готов. В интернет има много схеми.
Пресостата се наглася на някакво налягане - примерно 3,5 атм, металният съд се напомпва от единият край с въздух около примерно 1,5 атм. и няма нищо страшно сам да си ги свържеш.


Прикачен файл:
images.jpg
images.jpg (3.82 KиБ) Видяна 2574 пъти
LazarGanev - "Велик майстор"
Не ти трябва никакъв съд, не ти трябва допълнителна помпа, тябва ти само един електронен пресостат.
Алекси Георгиев - напреднал
пон сеп 24, 2018 6:00 pmLazarGanev написа:
Не ти трябва никакъв съд, не ти трябва допълнителна помпа, тябва ти само един електронен пресостат.
Задавам въпроси, защото не разбирам нищо в тази сфера. И точно поради тази причина съм тръгнал да го правя с въпросния балон, защото "бибето" ще се включва само за да го напълни. И ще се включва само когато налягането в този съд спадне. Иначе на всяко пускане на мивката, бойлера и пералнята все ще е пуснато. Не знам - пак казвам, че не съм на ясно как ще стане без съд под налягане. Ще се радвам на пояснения и съвети!
Благодаря ви!
LazarGanev - "Велик майстор"
A, за бибе ли иде реч, аз мислех че е центробежна потапяща? Не става, изхвърли го, ще ти повреди кладенеца. Купи си нормална помпа, центробежна. Колко е дълбок кладенеца?
vinkelmen - специалист
Ако помпата е тази - http://www.rtrmax.com/products_details.php?id=334, то изобщо не е подходяща за хидрофорна система. Това е дренажна помпа. Максималния напор, който и дават е едва 9 м. При положение, че стандартните механични пресостати са с диапазон 1-6 bar, няма шанс налягането да достигне до стартовото, камо ли да поддържа някакво сносно налягане във водопровода.
Двете налягания на етикета на разш. съд са: максимално работно (10 bar) и фабричното до което е напомпан (4 bar).
lpoik - специалист
нед сеп 23, 2018 9:36 pmАлекси Георгиев написа:
Здравейте! Ще се опитам да бъда кратък. Сдобих се с метален съд Reflex refix de 100 литра. На етикета му пише две налаганияи- едното е 10 бара, другото 4 бара (работно предполагам) Не мога да кача снимки. Идеята ми е да го използвам в изграждане на водоснабдителна система на вилата. Искам да го поставя вътре, в самата къща за да не замръзне зимата. Водата е от кладенец, като в момента в него има потопяема помпа rtr max trm815 900w. която захранва къщата директно - без буферен съд (аз я включвам и изключвам). Интересува ме как мога да я свържа да пълни този съд? Притеснява ме, че не знам дали ще успее да го напълни до нужното му налягане и ако изобщо успее - как ще разбера че е пълен за да я изключа?
Ще се радвам някой да ми разясни какво ми трябва, как се свързва и с какви параметри трябва да бъдат нещата. Предполагам ще е необходима по-мощна помпа с електронно управление, но ако има начин и с тази да стане, ще се радвам да не купувам друга.
Предполагам също ще изникнат доста въпроси, на които ще ви отговарям.
Благодаря!
Алекси,предстой ми да правя нещо подобно.Как съм го измислил! слагам една пластмасова тръба един цол вкопана в земята 40 см.Единия край в кладенеца другия в мазето където ще има хидрофорна помпа.В кладеца на тръбата ще сложа обратен клапан.Водата е на 6 метра от кота 0 .Най голямата височина която ще качва помпата е 5 м.След помпата ще сложа буферен съд против спадане на водата.Смятам да се получи,но може да има и по умни от мен в форума. :? :drinkers: :rock: :partyman:
infomar
вт сеп 25, 2018 6:50 pmlpoik написа:
нед сеп 23, 2018 9:36 pmАлекси Георгиев написа:
Здравейте! Ще се опитам да бъда кратък. Сдобих се с метален съд Reflex refix de 100 литра. На етикета му пише две налаганияи- едното е 10 бара, другото 4 бара (работно предполагам) Не мога да кача снимки. Идеята ми е да го използвам в изграждане на водоснабдителна система на вилата. Искам да го поставя вътре, в самата къща за да не замръзне зимата. Водата е от кладенец, като в момента в него има потопяема помпа rtr max trm815 900w. която захранва къщата директно - без буферен съд (аз я включвам и изключвам). Интересува ме как мога да я свържа да пълни този съд? Притеснява ме, че не знам дали ще успее да го напълни до нужното му налягане и ако изобщо успее - как ще разбера че е пълен за да я изключа?
Ще се радвам някой да ми разясни какво ми трябва, как се свързва и с какви параметри трябва да бъдат нещата. Предполагам ще е необходима по-мощна помпа с електронно управление, но ако има начин и с тази да стане, ще се радвам да не купувам друга.
Предполагам също ще изникнат доста въпроси, на които ще ви отговарям.
Благодаря!
Алекси,предстой ми да правя нещо подобно.Как съм го измислил! слагам една пластмасова тръба един цол вкопана в земята 40 см.Единия край в кладенеца другия в мазето където ще има хидрофорна помпа.В кладеца на тръбата ще сложа обратен клапан.Водата е на 6 метра от кота 0 .Най голямата височина която ще качва помпата е 5 м.След помпата ще сложа буферен съд против спадане на водата.Смятам да се получи,но може да има и по умни от мен в форума. :? :drinkers: :rock: :partyman:
Браво, сега всички които имат пресостати да ги изхвърлят като ненужни. :partyman: :lol: :lol:
lpoik - специалист
infomar---Не съм казал да си изхвърлят пресостатите.Кой е кадърен има пресостат и балон може да си направи хидрофор. [-X :? :partyman:
Алекси Георгиев - напреднал
Добре де, аз пак питам. Може ли тази помпа, с която разполагам да работи с пресостат и какъв да бъде той? Помпата е RTR MAX RTM815 900w с напор 9.5 метра. Ще ми трябва ли изобщо този съд, за който споменах в първото си мнение? И какво още ще ми е нужно?

Тема "Изграждане на хидрофорна система" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: