Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
ivantt - помощник
Привет,
Ще се нанасяме в ново жилище и реших да си поставя филтри за студената и топлата вода след водомерите. Ходих до Практикер, но не открих.
Ето това ме интересува от къде мога да си купя! [/url]:http://www.nikol-n.com/page.php?n=12117 ... w_id=12117
Благодаря предварително и съжалявам, че не можах да сложа адреса като препрадка
Здравей , фирма Гоа-98 предлага пного добри американски филтри и филтриращи системи , тя е тяхен официален вносител за България !
Ето и сайта на фирмата - http://www.goa98.dir.bg/ , там ще намериш какви филтри предлагат и в кой градове имат магазини и представите ли !
Успех !
Lube - напреднал
ако са стари тръбите и има много боклуци, постави ги прди водомерите, иначе и те може да се задръстят...
dmi - специалист
бах маа му, аз що си мислех че тия филтри ги внася една пловдивска фирма
dmi - специалист
Lube написа:
ако са стари тръбите и има много боклуци, постави ги прди водомерите, иначе и те може да се задръстят...
Много умно, даже един щуцер да си остави преди водомера хахаха
Най-много да отнесе глоба от Софийска вода
:?
LazarGanev - "Велик майстор"
dmi написа:
Lube написа:
ако са стари тръбите и има много боклуци, постави ги прди водомерите, иначе и те може да се задръстят...
Много умно, даже един щуцер да си остави преди водомера хахаха
Най-много да отнесе глоба от Софийска вода
:?
Ако тебе те млатят тъй по главата, не знам колко умно ще пишеш :lol:
KIBRIT - специалист
Като изключа аватара му,dmi е много прав.
Всички злини от Софийска вода,ще ти се стекат на главата !
Интересно-жилището,казваш,е ново,но ново за теб,или е наистина ново/строителство/ ?
Lube - напреднал
правилно, грешката е моя, по принцип каквато и да било възможност за точене на вода преди водомера не е разрешено от закона(направих справка) това включва и кран с изпразнител, но да си говорим открито логиката е друга, още повече че продват едни кранчета със филтри на тях(италиански)...
Ако влезе и само една по едра частица във водомера, веднага задръства перката на брояча, уреда спира да работи и после независимо от годината на производство - задължително минаваш на метрологична проверка, независимо от това че като го свалиш и почистиш водомера ще си работи...
Още повече че ако ти го пломбират(узаконят) това ще е свършен факт, и ВиК дружеството не може да се сърди на теб.
Ако е нова инсталацията наистина няма смисъл, защото такова филтърче вече има преди общия водомер задължително
dmi написа:
Много умно, даже един щуцер да си остави преди водомера хахаха
предполагам си искал да кажеш тройник, щуцер е друго..., иначе не виждам причина да си толкова язвителен, всички се опитваме да си помогнем тук.

КОлега, тези филтри съм ги виждал на люлински пазар(не си спомням точно къде), аз лично съм монтирал такъв прди столът(работния) на един зъболекар.
tinalex - специалист
Аз съм с такъв филтър на вилата.Взех го от Практикер миналото лято.Моя е с фина цедка.После видях че са пуснали с патрон от полиестерно влакно.Сменяем.Гледам че се събират боклуци в него,значи има полза.

Тема "филтри за питейна вода" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: