Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
ivanvasilev1970 - специалист
Здравейте фенове,
Ще ми се наложи една малка промяна на ВиК инсталацията. Та честно казано не мисля, че си струва да викам майстор, който за 1 час работа да вземе пари като за цял ден.
Няколко пъти съм гледал как се лепи и не мисля, че е кой знае колко сложно. Малко теория, малко усет и практика-и нещата ще се получат.
Въпроса е, че нямам поялник.Онзи ден бях в Баухаус и видяй един човек си бе купил - зеленикав...това ми напомни да проверя цените.
Предлагаха два модела за малко над 90 и малко над 40 лева. Разгледах кутията на по-скъпия-нямаше никакъв надпис само лента Баухаус.
От евтиния нямаше нито една бройка...
Проверих и в сайт за втора употреба и се натъкнах на доста предложения:
ето две , които ме заинстригуваха:
23 лева:
http://prodavalnik.com/poyalnik-za-lepe ... n-i4743853

30 лева:
http://prodavalnik.com/promotsiya-poyal ... i-i3495445

и двата са чисто нови.

Искам да ви попитам дали някои е работил с този вид поялници (май са китайски). Дали ще свършат работа?
Разбрах, че другата опция е да заложа на турски. Но не знам те колко струват...
Посъветвайте ме как да постъпя?
Поздрави,
Иван
Чаро - Акълия
Иване,
мисля че първия е отличен за домашна употреба. Втория е същия с размери над ф32- за вкъщи не се ползват (зависи в кво живееш де :lol: )
Пиша това предвид, че ползвам такъв от 7-8 години. Купен е за 15лв от пазара на Богров и до ден днешен правя с него... чудеса :-D Взет е както при теб- за малка поправка и от тогава не е спиран! Чакам да се гътне, че е несериозно с тая гад да работиш пред клиенти, ама не мре пущината :-D
Турски е, не е китайски. Не вярвай на скалата за температурата. Станно е, че свети зелено докато грее, а червено когато е готов, но може и само моя да е така(объркали са глимките :lol: )
Взимай смело, ако смяташ че работят или там няква опция виж преди да платиш...
stiv1961 - майстор
Моят е същия и за същите парички купен от ,,Багира". Върши хубава работа, има и гаранция две години.. Стига с тия продавалници и т.н., поразрови се малко из нет-а :?
ivanvasilev1970 - специалист
stiv1961 написа:
Моят е същия и за същите парички купен от ,,Багира". Върши хубава работа, има и гаранция две години.. Стига с тия продавалници и т.н., поразрови се малко из нет-а :?
Аз също предпочитам да купувам от магазин, но цъки...а и в Багира не видях поялник за 30 лева.
Ако някои може да прати линк към оферта на магазин ще съм му благодарен.
sunrider - напреднал
Миналата седмица си купих поялник "ЕЛТОС"-турски за 116 лв. Не съм го пробвал още и не знам добър ли е, ще върши ли работа? Някой, ако може да даде мнение!
Pandurko - специалист
Аз преди 2г си купих този на картинката от 23лв. Върши чудесна работа. Цялата разводка си направих сам. Но си вземи няколко муфи за проби, защото градусите на врътката много измислени. Е разбира се за домашна работа само става за тия пари. И грижливо почиствай повърхностите, които ще лепиш, от прах и вода.
После хващаш жената да държи и ако потече да има виновен :)
housedoktor - майстор
sunrider написа:
Миналата седмица си купих поялник "ЕЛТОС"-турски за 116 лв. Не съм го пробвал още и не знам добър ли е, ще върши ли работа? Някой, ако може да даде мнение!

Аз имам такъв от 6 години и работи чудесно ,а и е в много удобен куфар
sunrider - напреднал
Аз имам такъв от 6 години и работи чудесно ,а и е в много удобен куфар
Би ли ми казал на колко градуса е най-добре да се работи, защото в инструкцията препоръчват 300 градуса, а на много места се коментира оптимална t 260 и от там и времената за подгряване дали да са по инструкцията?
ivanvasilev1970 - специалист
sunrider написа:
Аз имам такъв от 6 години и работи чудесно ,а и е в много удобен куфар
Би ли ми казал на колко градуса е най-добре да се работи, защото в инструкцията препоръчват 300 градуса, а на много места се коментира оптимална t 260 и от там и времената за подгряване дали да са по инструкцията?
Аз все още нямам практически опит, но съм чел много места, че:
*градисите трябва да са 260
*е много трудно да се разчита на показанията на поялника
*най-удачния вариант е емпирично да се калибрира скалата, чрез няколко проби на "сухо"

Ето и едно полезно четиво:
http://napravisam.net/?p=10396

Тема "Съвет за покупка на поялник за полипропиленови тръби" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: