Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
drekinov - напреднал
Здравейте,
Входа е ново строителство, което тепърва става на 10 години и съответно е необходима проверка на водомерите.
Аз моята проверка я направих, но възникна следния въпрос свързан с изграденото дистанционно отчитане - производителя дава 12 години живот на батерията във водомера.
На въпрос към фирма която изгражда, поддържа, пломбира и т.н. водомери в Русе те ми отговориха че baseR не се сменят батериите а такива модули не са виждали нови от 2-3 години тоест не се внасят и не се продават и единственото решение на проблема е 100% съгласие на целия вход и смяна на всички водомери с някакви други на цена 115 лв тотал за всичко на водомер без станции по етажите и т.н.
Въпроса ми е наистина ли е така ? няма ли вече baseR модули и всички "печеливши" ли всъщност могат единствено и само да сменят водомерите и системата за дистанционно отчитане с някаква нова, но не и да продължат да ползват изградената ?
По принцип фирмата каза че знаят и за 13 годишни сгради с тези водомери, но честно казано ме побиват тръпки от организационните усилия необходими всички да си сменят водомерите едновременно тъй като дори и един да не иска нищо не може да се направи и се връщаме на традиционното гонене с инкасаторите да си шерваме числата.
От друга страна гледам че има някакво предложение за закон или приет закон че всеки нов водомер трябвало да бъде с дистанционно отчитане и фактически как ? ако примерно моя водомер го счупя нарочно ... и съответно трябва да го сменя и ако има такъв закон какъв водомер да сложа и фактически как така .. трябва всички да са съгласни ама моя счупения водомер може да се смени с някакъв който не е sensus baseR базиран .. да си чупим водомерите и да слагаме по другата система .. така прескачаме мнозинството :D
drekinov - напреднал
За всички изтеглили късата клечка със sensus.
Акварор които са вносители потвърдиха че baseR модули няма и батерии не се сменят. Препратиха ме към локална фирма в Русе "Аква Р", която май е свързана със siemens:
- смяна на концентратор с батерията му около 94 лв за бройка
- нов водомер с нов модул - 150 лв бройката.
Имам предположение че става въпрос за водомери които са на сименс тоест подменят се както целите станции така и водомерите.
Като цяло дистанционното отчитане със станции SensusBase са бомба със закъснител. Фирмата каза че концентраторите по етажите е истинско чудо ако вече 10-та година работят и най-вероятно всеки момент особено през зимния сезон би трябвало да спрат.

Тема "SensusBase - baseR - водомери" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: