Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
jujo_si - специалист
Здравейте,

Една супер стара батерия на душ я смених като студената вода трябваше яко напъване да се развие но стана
Сложих новата батерия Видима по следния начин

Паста за калчища по резбата на екцентрика, после тънко калчища и после паста пак отгоре, завиване, като след 1вия оборот почна да стяга и навих бая - поне 5-6 оборота сигурен съм че калчищата не са се събрали защото ако навивам без тях се навива доста леко а сега стегна доволно.
Монтирах батерията без капачките за да гледам дали има теч и 1 час нямаше нищо - абсолютно сухи плочки около тръбите.
След това свалих батерията, сложих капачките, навих ги до стената, после сложих пак батерията и теч нямаше до вечерта
После на сутринта видях че има много малко влажност под капачката, развих и изтече 1 капка
Под батерията имам вана, по ваната няма вода, няма локвичка
Та сега се чудя може ли това да е теч, по 1 капка за 1 нощ или е някакъв конденз евентуално от това че тръбата е студената вода и може да изстудява стената под капачката
От друга страна как е възможно да има конденз след като тръбата е под капачка.. моля за вашите професионални мнения

Поздрави,
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Втория път като монтира батерията, игра ли го наново с пастата* и кълчищата?

* кълчищата се раздуват от водата и не гният, това е идеята. Каква е тази паста?
шоп - майстор
:? Колега, направо се учудвам как имате търпението да правите такива монтажи и демонтажи, с и без капачки и т.н.

Просто не виждам логика. Навивате кълчища и паста и това е. Дори да има капка на няколко минути кълчищата закисват и всичко е ОК.
preslav - майстор
Принципно е доста трудно, но не и невъзможно да се пръсне муфата, в която се навива ексцентрика, а също така е възможно муфата да е мръднала при развиването, но вероятно е правена с кълчища и би трябвало да закисне. Едната капка за нощ пред стената не е проблем, проблем е ако останалите капки са в мазилката. Трябва да наблюдаваш ситуацията в следващите дни, че дори месец.
jujo_si - специалист
Мерси за отговорите,

След 3 дена вече няма капки и влага оказа се май че е влязла влага под плочките и когато ексцентрика стане студен тази влага полепва по него и оттам идва влага под капачката

Сега вече всичко е наред

А имам нерви защото това е у нас и го правя сам а и го правя за първи път и имам един неуспешен опит в началото когато не ползвах паста и калчищата се набраха и не захванаха
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Пак ще питам. Втория път като монтира, сложи ли наново кълчища?
Cpk - специалист
Доколкото разбрах, кълчищата са на ексцентриците към муфите. А свързването ексцентрик-батерия няма кълчища.
А "капачка" е декоративната розетка?

Тема "Теч или конденз" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: