• 1
  • 2
Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
radius - майстор
Чакат ме 2 бр. Видима, 40мм, махам дръжката, отдолу развивам меките връзки и после?
krasi92 - майстор
Първо спираш водата и не отвиваш никакви меки връзки.Второ махаш ръкохватката и от долу има една широка гаика.Отвиваш гаиката и сменяваш патрона.Сглобяването е в обратен ред.
radius - майстор
Мерси, утре ще са в мен патроните, не съм ги гледал подробно. Демек се маха гайката и пластината която държи смесителя и се открива гайката на патрона? Т.е. не разбрах гайката под дръжката ли е или отдолу имаш предвид от долната страна на смесителя. Дръжката я бях махал, но не помня да е имало гайка.
VLADO66 - майстор
Ръкохватката я махаш, като свалиш червено/синьото капаче на нея.В отвора ще видиш един застопоряващ имбусен болт.
radius - майстор
Еее нали писах, че съм я махал.
krasi92 - майстор
Не махаш смесителя от мивката.Под ръкохватката дето си махал е въпросната гаика.От долната страна при меките връзки нищо не пипаш освен да спреш водата от крановете.Върху въпросната гаика дето държи патрона има декоративна капачка която също се развива.Препоръчитено е да махнеш и аератора защото понякога при смяна на патрона има боклучета дето го запушват и след това пак трябва да го сваляш за почистване
preslav - майстор
Това дали ще помогне?

Прикачен файл

ремонт на смесител.jpg
ремонт на смесител.jpg (95.25 KиБ) Видяна 1939 пъти
radius - майстор
Хабсолютно, мерси и след като вече са пред мен няма какво да ме спре.

Така като гледам ме досърбя да разглобя старата. Сменям я, защото се движи трудно - и при отваряне и при въртене топло/студено. Вероятно са се набутали микропесъчинки между керамичните елементи. Ще видим тая работа.
Andri01 - майстор
Сваляш главата и слагаш в оцет за 1 час. Почистваш внимателно гнездото-има 3бр. гумени уплътнения долу и после...сглобяваш.
  • 1
  • 2

Тема "как се сменя патрона на едноръкохватков смесител" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: