• 1
  • 2
Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
radius - майстор
Оправих се. Картинката горе, разбира се има и грешки, за да е интересно. Детайл 3, който ми криеше гайката е нарисуван с набиване, съответно го извадих директно нагоре. Да ама има резба, добре че не се прецака.
Стария патрон е завит с масивна бронзова гайка, като показаната на снимката. Новия има един пластмасов пръстен с резба и 2 вдлъбнатини, а гайката(също пластмасова) е с 2 чопа и се ползва колкото да завиеш долната част. Познайте дали не оставих металната част.
Всичко изкиснах в оцет и на самата батерия повърхнината върху която уплътняват гумичките на патрона.
Стария патрон се раздвижи и щях да го върна, но теча нямаше как да го оправя. Гумичките му от времето са се снишили с 0,5мм и явно не е достатъчно да уплътнят. Те и без това не стъчат много и натиска върху тях не е кой знае колко.

Дали не се продават само гумички?

И нещо необяснимо за мен - стария патрон нямаше достатъчен дебит, а с новия е много повече. Кранчетата на мивката не съм ги въртял, спрях централно водата (със сферичен кран), така че не е от тях. Боклуци не съм вадил от батерията, аератора е чистен, на стария патрон каналите за водата нямаха стеснения от варовик или нещо подобно. А сега, що така? Новия е малко по-шумен при слаба струя.
VLADO66 - майстор
Капането може да не е от гумичките.С течение на времето затварящия механизъм се разхлабва и между керамичните дискове се появява хлабина и не уплътняват така, както в началото
radius - майстор
Това е доста вероятно и луфт имаше на дръжката във всички посоки...аз с учебна цел бих един чук , много интересно ми беше ;)
Сега като се замисля, леглата на гумичките върху батерията бяха ясно очертани без прекъсване, ако отнякъде е "цъцрило", щеше да има промяна в цвета.
  • 1
  • 2

Тема "как се сменя патрона на едноръкохватков смесител" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: