• 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
chapara - майстор
ср дек 26, 2018 5:19 pmchapara написа:


Имаш на вертикалата компенсатор, който да ти позволи снижаване на У-тката някой и друг сантиметър.
Приказката за компенсатора я подмина тихомълком :? :-D

nikolov333 - майстор
То не вярвам да има и компенсатор отдоло.. по-скоро със смяна на разклонителя на връзката към вертикалния щранг, с по-голям ъгъл на ф50-то може да стане, ако има такива, че не съм сигурен, но тогава може и да е възможно, да се снижи направо нивото на включване, ако у комшията отдолу тръбите са в "куфар", един майстор с ръце пораснали на правилното място, сигурно ще се справи . :roll:
chapara - майстор
На първите две снимки се вижда компенсатора, над разклонението :roll:
nikolov333 - майстор
Над разклонението да, ама нали ще му трябва надолу да слиза... :? Иначе сега като гледах снимките се вижда, че може да се свали нивото без проблем за комшията, понеже около тръбите е пяна, но е важен и ВиК майстора, за да не стане след време авария..
arxd129 - специалист
вт яну 08, 2019 5:43 pmchapara написа:
Приказката за компенсатора я подмина тихомълком :? :-D
Ами... репликирах.
Виж НАЧАЛОТО на поста ми от
ср дек 26, 2018 10:27 pm.

....
Сега изгледах видеото. Бях виждал (на живо) как се монтира компенсатор. Но какво от това!

В случая ми, не виждам моя компенсатор как ще ми помогне да сваля котата на вливане във ВКК; технология за конкретното понижаване на котата на вливане не познавам. :? :?
arxd129 - специалист
ср яну 09, 2019 10:13 amnikolov333 написа:
... се вижда, че може да се свали нивото без проблем за комшията, понеже около тръбите е пяна...
Моля, били ли споделил как?
ср яну 09, 2019 10:13 amnikolov333 написа:
... но е важен и ВиК майстора, за да не стане след време авария..
Какво трябва да съблюдава майстора? Конкретно какво? Моля за подробности. Каква авария може да стане след време?
Важно ми е, защото не искам съседът ми /от долу/ да бере ядове заради мен.

Предварителни благодарности за съветите.
nikolov333 - майстор
Освобождава се вертикалния щранг от пяната около него и с нагряване с пистолет с топъл въздух се вади разклонителя, ако връзката му към тръбата надолу е без компенсатор, с нагряване.. Ако е нагрявана и лепена е проблем и трябва да се действа внимателно, за да не се спука тръбата в която е вкарана, че после :axe: .. След това вече зависи, но може да се огледа и в момента тръбата и разклонението отвътре и надоло, като извадите компенсатора нагоре и проверите подвижно ли е и дали е нагрявано и лепено разклонението към тръбата под него..
arxd129 - специалист
ср яну 09, 2019 11:11 amnikolov333 написа:
Освобождава се вертикалния щранг от пяната и с нагряване с пистолет с топъл въздух се вади разклонителя, ако връзката му към тръбата надолу е без компенсатор, с нагряване..
Разбрах. :)
ср яну 09, 2019 11:11 amnikolov333 написа:
Ако е нагрявана и лепена е проблем и трябва да се действа внимателно, за да не се спука тръбата в която е вкарана, че после :axe: ..
Сегашното свързване между моето разклонение ф110/ф50/45градуса и вертикалната ф100 към съседа надолу е чрез нагряване. Предполагам е и лепено с лепило, но за залепването с лепило не съм сигурен. Как да се уверя /проверя/ дали е лепено?

Малко да поясня: Вертикалната ф110 тръба към съседа надолу свършва (започва) на около 10 см ПОД нивото на ПЛОЧАТА. Самата ф110 е срязана (сцепена) вертикално около 12 см (12 см надолу). Местото на сцепването е нагрявано. И на сцепеното място е наденато разклонението ф110/ф50. Като самото ф50 е поставено точно в мястото на сцепването. (Като че ли строителите са се подсигурили против завъртане на разклонението ф110/ф50.)
ср яну 09, 2019 11:11 amnikolov333 написа:
...но може да се огледа и в момента тръбата и разклонението отвътре и надоло, като извадите компенсатора нагоре и опитате дали е подвижно това разклонение..
Някъде в предишен пост бях споменал, че разклонението (ф110/ф50) е незавъртяемо. Понастоящем.

Моля, помагайте.
nikolov333 - майстор
Викни си читав ВиК Майстор да огледа положението надолу и ако трябва финтирай съседа, че ако остане така, както е в момента, в бъдеще при него може да има проблем, а като го оправя майстора да ти свали леко надолу нивото на разклонителя.. Майстора е задължително да е читав и да не "цепи" тръбите.. :axe:
jekasus - майстор
ср яну 09, 2019 9:09 amchapara написа:
На първите две снимки се вижда компенсатора, над разклонението :roll:
По вероятно е тройник за цукала, който се завърта зад тръбата ф160(оранжева, вентилация?)
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8

Тема "Налага ли се ремонт на канализацията на баня?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: