• 1
  • 2
Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
Чираче - майстор
Бойлера е 80 л, хоризонтален. Когато се включи, и нагрее водата, започва да пропуска от обратния клапан. Сменихме го с нов/модела е от тия с палчето/, но отново същия проблем. Явно при нагряване се повишава налягането, и пропуска. На сина е направило впечатление, че прекалено бързо нагрява, че чак пара излиза от чешмата. Аз си мисля, че проблема може да е нагревателя - ако се е спукал, и дава на късо, може да има тоя ефект. Не съм се сетил да проверя с фазомера. Някой имал ли е тоя проблем?
ESPACE - майстор
вт дек 25, 2018 12:24 pmЧираче написа:
Бойлера е 80 л, хоризонтален. Когато се включи, и нагрее водата, започва да пропуска от обратния клапан. Сменихме го с нов/модела е от тия с палчето/, но отново същия проблем.
Това не е проблем а си е съвсем нормално.
вт дек 25, 2018 12:24 pmЧираче написа:
На сина е направило впечатление, че прекалено бързо нагрява, че чак пара излиза от чешмата. Аз си мисля, че проблема може да е нагревателя - ако се е спукал, и дава на късо, може да има тоя ефект. Не съм се сетил да проверя с фазомера. Някой имал ли е тоя проблем?
Прекалено бързо е субективно понятие, мерките за време са други. Ако разполагаме с данни за времето и мощността на уреда могат да се правят заключения. Пара може да излиза ако терморегулатора не е в ред и бойлера прегрява, при спукан нагревател няма такива симптоми. Ако дава нещо накъсо щеше да падне предпазителя.
iliya_i - майстор
Чираче, тоз клапан ако не е баш затуй, за къв уй се слата според теб? А уж се пишеш Ентелегент и знаеш що е то температурно разширение.
kozl - майстор
И защо капането от предпазния клапан ти е проблем? Надени му шлаух с подходящ диаметър и отведи капките на подходящо място.
А колко е Т на нагрятата вода при която изключва терморегулатора? Да не би да се е повишила спрямо предишната експлоатация?
Junak - майстор
То тука наистина много интелигентни са се събрали. Конструкцията на този клапан е да връща водата от разширението в студения тръбопровод. Капе, когато налягането стане повече от 8 бара. А това не е нормално...
ben84 - специалист
вт дек 25, 2018 3:48 pmJunak написа:
То тука наистина много интелигентни са се събрали. Конструкцията на този клапан е да връща водата от разширението в студения тръбопровод. Капе, когато налягането стане повече от 8 бара. А това не е нормално...
А ако някъде по студения тръбопровод е монтиран друг клапан, как ще се разтовари в него?
Като влезе по-студена вода, ще вдигне повече налягане. Дали не е от времето :?
kozl - майстор
вт дек 25, 2018 3:48 pmJunak написа:
То тука наистина много интелигентни са се събрали. Конструкцията на този клапан е да връща водата от разширението в студения тръбопровод. Капе, когато налягането стане повече от 8 бара. А това не е нормално...
А да се не квалифицираме.
Не всички комбинирани клапани са такива. Ако клапана е такъв то в него има 3 клапана, като в ОК е вградено още едно малко клапанче.
Но тази система работи при условие, че тръбите за студена вода преди бойлера имат достатъчно обем за да поемат разширението на водата в бойлера без значително да се повишава налягането, един вид да служат за РС. И ако на входа при водомера има ОК тя ще ограничи разширителния обем само в участъка от нея до бойлера.
А дали комбинираният клапан е три в 1, а не е 2 в 1 (ОК+предпазен клапан) :?
ben84 - специалист
вт дек 25, 2018 4:11 pmkozl написа:
И ако на входа при водомера има ОК тя ще ограничи разширителния обем само в участъка от нея до бойлера.
Няма да го ограничи, щото такъв обем там няма. Водата ни се свива, ни се разширява... Май :?
kozl - майстор
вт дек 25, 2018 4:18 pmben84 написа:
вт дек 25, 2018 4:11 pmkozl написа:
И ако на входа при водомера има ОК тя ще ограничи разширителния обем само в участъка от нея до бойлера.
Няма да го ограничи, щото такъв обем там няма. Водата ни се свива, ни се разширява... Май :?
А колко е обема на градския водопровод на Пловдив? Спрямо един бойлер 80 литра, а и градския водопровод е в динамична среда, в която налягането се колебае в зависимост от движението.
ben84 - специалист
Имах предвид, че при обратен клапан на входа на жилището на практика няма да има разширителен обем.
Градския водопровод е друга бира.
  • 1
  • 2

Тема "Проблем с бойлер" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: