Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
Здравейте, предстои ми да си инсталирам свободностояща съдомиялна. Ако е възможно да ми дадете няколко съвета, как е по-удачно да я вържа.
Имам няколко неясноти, та ще започна от маркучите, понеже не стигат до сифона/студената вода, как да ги удължа? Не ми се иска да вадя оригиналните маркучи от гърба на съдомиялната, понеже не знам дали няма да повредя нещо. Маркуча за студената вода има накрайник AquaStop, не съм сигурен дали е възможно да го удължа с друг маркуч и съответно дали има смисъл от тоя AquaStop след като го удължа с друг маркуч? Маркуча за мръсната вода лесно ще го удължа с едно преходниче и 2 скоби, но там проблема е друг, нямам си на идея къде да му намеря извод в сифона под мивката. Имам един, за който е вързана пералнята. Ще ви кача снимка по-долу. В един магазин ми препоръчаха на мястото на оранжевата пвц тръба да сложа едно У разклонение с един маншон и да набутам маркуча в маншона, обаче мястото е прекалено малко, т.е. тази оранжевата тръба е 7-8 см, и дори с рязане на тоя У разклонител, пак не съм сигурен дали ще се побере, ще съм много благодарен на някой друг съвет. Благодаря предварително.
Ето и снимката -
djogobg - специалист
можеш на мястото на сивото коляно, точно над оранжевата тръбичка, да сложиш тройник от този тип: Изображение отгоре връзваш миялната или пералнята, ако миялната не стига до там.
Друг вариант е такъв тройник да сложиш вместо коляното под оранжевата тръба, а това коляно да го забучиш в другата дупка на тройника(не тази, в която ще влезе оранжевата тръба) и да вържеш там миялната.
Също така виждам, че сифонът ти позволява, да го качиш още нагоре(дългата му първа тръба може още да влезе в U-образната), та може да сложиш на мястото на оранжевата тръба присъединяване с 45 градуса, примерно, и там да набучиш миялната.
sokolov.91 - майстор
Тогава махаш първото коляно, което влиза в стената и на негово място слагаш тройника, който човека над мен ти е показал и така всичко си остава както е сега + един допълпнителен хоризонтален отвор. Ако не ти се оставя хоризонтален отвор (аз лично не бих го оставил така) слагаш си коляното, което ти е останало в повече (сегашното което е към стената, и което ти казвам да махнеш), слагаш му един маншон и забиваш в него съдомиялнята.
kozl - майстор
съб яну 05, 2019 12:02 amillusion написа:
Здравейте, предстои ми да си инсталирам свободностояща съдомиялна. Ако е възможно да ми дадете няколко съвета, как е по-удачно да я вържа.
Имам няколко неясноти, та ще започна от маркучите, понеже не стигат до сифона/студената вода, как да ги удължа? Не ми се иска да вадя оригиналните маркучи от гърба на съдомиялната, понеже не знам дали няма да повредя нещо. Маркуча за студената вода има накрайник AquaStop, не съм сигурен дали е възможно да го удължа с друг маркуч и съответно дали има смисъл от тоя AquaStop след като го удължа с друг маркуч? Маркуча за мръсната вода лесно ще го удължа с едно преходниче и 2 скоби, но там проблема е друг, нямам си на идея къде да му намеря извод в сифона под мивката. Имам един, за който е вързана пералнята. Ще ви кача снимка по-долу. В един магазин ми препоръчаха на мястото на оранжевата пвц тръба да сложа едно У разклонение с един маншон и да набутам маркуча в маншона, обаче мястото е прекалено малко, т.е. тази оранжевата тръба е 7-8 см, и дори с рязане на тоя У разклонител, пак не съм сигурен дали ще се побере, ще съм много благодарен на някой друг съвет. Благодаря предварително.
Както вече djogobg предложи регулирай сифона и вдигни U часта по-високо така ще получиш необнодимото място за У разклонител. Може да се наложи да отрежеш от вертикалната тръба на сифона над U часта.
За водопровода може с преработка да се навие тройник с нипел кам изход студена вода в стената и към едното разклонение кран за смесителя, другото примерно кран с полипропиленова тръба до аквастопа.
iliya_i - майстор
Има и по-мързелив вариант - сваляш сегашното отклонение за пералнята, на мястото му завиващ ТОВА и после отгоре старото. Така ще имаш 2 отклонения, за двата маркуча.

Тема "Връзване на съдомиялна." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: