• 1
  • 2
Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
mike02 - напреднал
Здравейте, имам проблем. В банята като завъртя кранчето за топла вода на батерията идва веднага, но в кухнята като пусна топлата вода чакам 5 мин. докато дойде :shock: . Циркулационната помпа е нова :) : Ebara Ego 2 https://stikobg.com/cirkulacionni-pompi ... ego-2-tech и щранговте са сменени. Към кого да се обърна за помощ, топлофикация или софииска вода? На манометъра ми дава налягане 0,4 и темп 50 градуса целзий. Налягане ли няма или докато стигне изстива? :?
kozl - майстор
пет яну 26, 2024 9:49 ammike02 написа:
Здравейте, имам проблем. В банята като завъртя кранчето за топла вода на батерията идва веднага, но в кухнята като пусна топлата вода чакам 5 мин. докато дойде. Циркулационната помпа е нова Ebara Ego 2 https://stikobg.com/cirkulacionni-pompi ... ego-2-tech и щранговте са сменени. Към кого да се обърна за помощ, топлофикация или софииска вода? На манометъра ми дава налягане 0,4 и темп 50 градуса целзий. Налягане ли няма или докато стигне изстива?
Щом е замесена Топлофикация - има ли абонатна станция?
Къде се намира циркулационната помпа?
Къде го гледаш манометъра - в абонатната ли?
0,4 по манометъра - какво (ябълки, сливи, картофи)? Вероятно 0,4 мегапаскала, което е 4 бара.
Манометъра къде се намира? Ако е в абонатната по добре да покажеш снимка и на цялата абонатна.

И най-важния въпрос - кухнята и банята на един щранг ли са? Иначе зададен въпроса колко водомера има в жилището?
mike02 - напреднал
Циркулационната помпа е в абонатната, 4 бара налягане. Като тече повечко време водата се постопля ама след 5 мин. Става въпрос за кухнята, а не в банята.
iliya_i - майстор
нед яну 28, 2024 12:37 pmmike02 написа:
Става въпрос за кухнята, а не в банята.
Кухнята и банята на един щранг ли са или на два различни? Можеш ли да пипнеш през някоя ревизия?
Какво е положението в съседи отгоре/отдолу?
Ще опишеш ли по детайлно или да ти идваме на гости да видим кое как е.
kozl - майстор
нед яну 28, 2024 12:37 pmmike02 написа:
Циркулационната помпа е в абонатната, 4 бара налягане. Като тече повечко време водата се постопля ама след 5 мин. Става въпрос за кухнята, а не в банята.
Да тва за кухнята го разбрахме, но колко водомера за топла и за студена вода имаш в жилището в 7 етажната жил.сграда?
dragozow - майстор
Ако стаите са преустроени и друга стая е станала кухня, тръбите са в пода и са няколко метра дълги така се получава. Това ако е само един щранг на стандартен апартамент, където щранга обикновено е в баня/тоалетна, която е на гърба на кухнята обикновено и няма какво да циркулира водата от водомера до кухнята, тоест като пуснеш трябва да изтече цялата тази вода от тръбата за да текне идеално топла/студена. Зависи и как е направено всичко с новите тръби, ако водомера е в тоалетната, от там отива в банята, от нея в коридора, където има пералня, а след това в кухнята, която е най-далечната стая, така се получава. Аз бих го направил при ремонт да има тройник при водомера и да отива до всеки консуматор по най-прекия път, но повечето го правят както им е най-лесно без да се замислят точно за това или да спестят къртене, тръби и връзки.
mike02 - напреднал
на отделни щрангове са
kozl - майстор
Проверети си щранга, вероятно липсва циркулация на БГВ през този щранг.
Причини:
1. Затворен и може би повреден кран на циркулационната тръба. В момента имам точно такъв случай. Крана външно се върти, но вътрешно сферата не помръдва и стои в почити затворено положение.
2. Запушена тръба на циркулацията.
3. Прекъсната връзка циркулация-топла вода на последния етаж. Ако е имало скорошен ремонт на този етаж около щранга е подозрително.
4. Въздушна тапа, образувана след източване на водата - примерно при спиране на водоподаването от ВиК дружеството или за ремонт. В наша сграда редовно се образува въздушна тапа след източване на щранговете и пускане на водата във вертикали, където на последните етажи (два дори и три етажа) не живее никой и няма водоползване.

За сега толкова.
  • 1
  • 2

Тема "Бавно идваща топла вода" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: