Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
Здравейте.Пиша Ви с молба за помощ.Живеем в къща със септична яма като не съобразихме да направим отдушници на канализацията и сега в баните смърди ужасно.Какво мога да направя?Единия вариант от отворите на ямата да изкарам тръба за отдушник,а другия който обмислям в мокрото помещение има утка в която е вкарана мръсната вода на пералнята и от там да изкарам тръба извън къщата.Нещо от изброените ще помогне ли или ще ми предложите друг вариант.Благодаря
Andri01 - майстор
Тръбата на отдушника на системата трябва да е в най-високата точка. Например: тръба 50мм. към ПВЦ тръбата на тоалета и направо над покрива
kr1100 - майстор
съб фев 03, 2024 7:19 pmAndri01 написа:
Тръбата на отдушника на системата трябва да е в най-високата точка. Например: тръба 50мм. към ПВЦ тръбата на тоалета и направо над покрива
Това е бот. Никога не отговаряй на пост с първо мнение.
Andri01 - майстор
Sorry. Но все пак има новаци във форума. Карай,здраве да е. :partyman:
Не съм бот.Не мога да вкарам тръба към тази на тоалетната всичко е готово вече
chapara - майстор
В ямата няма смисъл.
Andri01 - майстор
Ако изкараш от ямата, има голяма вероятност вятъра обратно да усили миризмите. Пробвай към това разклонине -"У"-то. Сложи поне 50мм. ПВЦ. Изкарай я на покрива и с ежектор или изсмукващ малък вентилатор.
съб фев 03, 2024 8:25 pmAndri01 написа:
Ако изкараш от ямата, има голяма вероятност вятъра обратно да усили миризмите. Пробвай към това разклонине -"У"-то. Сложи поне 50мм. ПВЦ. Изкарай я на покрива и с ежектор или изсмукващ малък вентилатор.
Благодаря ще пробвам от утката и да я изкарам навъв.А според теб ако изкарам от ямата и накрая сложа противовакумна клапа,четох че се слага точно срещу вътър?
schuldiner - майстор
И в У-то на 50 няма много смисъл. По принцип вентилационната тръба рябва да е по-голяма или равна на каналната. Ама и не пречи да опиташ - понякога тегли яко и на малката.

Аз бих помислил за ревизия с клапа някъде по трасето между къщата и ямата.
chapara - майстор
съб фев 03, 2024 8:59 pmschuldiner написа:
И в У-то на 50 няма много смисъл. По принцип вентилационната тръба рябва да е по-голяма или равна на каналната. Ама и не пречи да опиташ - понякога тегли яко и на малката.

Аз бих помислил за ревизия с клапа някъде по трасето между къщата и ямата.
Пробвано е. На двора не се седи :roll: Високо и далече, а и според розата на ветровете.
А каква е ямата? Защото има значение! Еко Валбург или самоделка?

Тема "Вентилация на септична яма" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: