Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
plamy1969 - помощник
Здравейте,
На какво се дължи и как се оправя проблем, при който след отваряне на ръкохватката водната струя постепенно започва да се усилва? Трябва всеки път да врътвам по малко в обратна посока, за да предотвратя това самоволно усилване.
Предварително благодаря за съвет!
B0bi - специалист
Би ли ни показал/а смесителя?
plamy1969 - помощник
нед яну 28, 2024 2:53 pmB0bi написа:
Би ли ни показал/а смесителя?
Стандартен стенен смесител. Но не е от него, а от патрона. Смених и двата заедно с муфите. Единият патрон само дава този проблем.
Какво го кара да поддава че да позволи увеличаването на струята? Проверих вътрешната резба, дори я уплътних със силиконова лента. Сега вече няма никакъв луфт, но явно усилващата се струя не е заради това.
Би следвало буталото с гумичката да поддава, но и това изключвам да е.
preslav - майстор
Размени местата на патроните и със сигурност ще се знае дали е от тях. Провери си крана на входящата вода за бойлера - може да е полуотворен и бойлерът да играе ролята на разширителен съд.
plamy1969 - помощник
нед яну 28, 2024 4:04 pmpreslav написа:
Размени местата на патроните и със сигурност ще се знае дали е от тях. Провери си крана на входящата вода за бойлера - може да е полуотворен и бойлерът да играе ролята на разширителен съд.
Разменянето на патроните вече съм се сетил да сторя, все същият дава проблема. От него е и надали няма как да се оправя.
getzov - напреднал
Случва се обикновено с патрон с гумичка. При прекалено силно затягане, тя се смачква и при отвиване на ръкохватката постепенно си връща формата - разгъва се, а това влияе на пропускливоста и. Другото е износена резба с аксиален луфт.
B0bi - специалист
нед яну 28, 2024 4:41 pmplamy1969 написа:
Разменянето на патроните вече съм се сетил да сторя, все същият дава проблема. От него е и надали няма как да се оправя.
Нещо малко ... особен изказ :?
"Патронът" е "кекла". Казваш, че проблемът е във конкретната кекла? Като я сложиш на другото място, там се появява проблем? Ако е така - просто нова, както ти казаха. Или и след размяната проблемът си остава на "същата вода"?
plamy1969 - помощник
нед яну 28, 2024 6:08 pmgetzov написа:
Случва се обикновено с патрон с гумичка. При прекалено силно затягане, тя се смачква и при отвиване на ръкохватката постепенно си връща формата - разгъва се, а това влияе на пропускливоста и. Другото е износена резба с аксиален луфт.
Да, знам това. Но никога не са затягани, ама никога. Дори се въртят без усилие и така спират и водата. Да купя нов патрон - ок, но преди 2 години такъв случих и на другата мивка, само дето проблемът е много по-слабо изразен.
plamy1969 - помощник
нед яну 28, 2024 6:45 pmB0bi написа:
нед яну 28, 2024 4:41 pmplamy1969 написа:
Разменянето на патроните вече съм се сетил да сторя, все същият дава проблема. От него е и надали няма как да се оправя.
Нещо малко ... особен изказ :?
"Патронът" е "кекла". Казваш, че проблемът е във конкретната кекла? Като я сложиш на другото място, там се появява проблем? Ако е така - просто нова, както ти казаха. Или и след размяната проблемът си остава на "същата вода"?
Където сложа кеклата, там става проблемът. Просто ме гложди да открия кое в нея го причинява.
И някак изглежда сякаш никой не е имал този проблем...

Тема "Стенен двуръкохватков смесител - проблем" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: