Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
preslav - майстор
чет мар 14, 2019 10:03 pmdigitalpr написа:
@preslav, предполагам че мога да я излея ако реша с помпа някъде след като е пречистена от станция, но главната ми цел е да не мирише при изпомпването с камион. Засега търся вариант без пречиствателна станция (и без изливане съответно).
Преди време в такива теми се включваше един човек, който очевидно работи на пречиствателна станция - той би могъл да каже по-подробно за процеса/те. Аз казвам само това, което съм виждал - в кръгъл басейн акитата се бъркат, като бъркалката обикаля по дъното, а от отворите в нея излиза въздух. Басейнът е без капаци, отдушници и т.н. - нали си представяш каква воня трябваше да се носи от отпадните води на цял град ако съораженията не работеха с аеробни бактерии. Видях също така, че се контролира съдържанието на кислород в кашата, отдадох го на това, че се гони икономия на ток за въздуходувките, но май не само това е причината - въпросният човек обясняваше, че трябва да има определени паузи, но не се наемам да кажа защо. По логиката на това, което съм виждал бих рискувал да си направя самоделката, която ти описах - най-скъпото в нея ще е компресора, който не е какъв да е, но дори и да не сработи идеята ще си имаш компресор за бъдеща ПС. Разходи се до фирма "Бибус", виж какви компресори предлагат точно за целта.
Имам обаче и още едно съмнение, за което вече беше писано от някой друг - може самият камион, който идва да те изпомпва да мирише. Когато камионът дойде, в него има 10 кубика вмирисан въздух, които се изместват от твоите "води" - не знам много ли са, малко ли са 10 кубика одорант. Пробвай да смениш доставчика на услугата.
radius - майстор
Например с някой който вози мляко през другото време :lol: :lol: , сори не се сдържах.
Не забравяй, че ако има къде да изливаш водата, ти отпада разхода за лайнярка.

Тема "Миризма при изпомпване на септична яма" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: