Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
Andri01 - майстор
Ами-хайде ,чакам поканата :) :partyman:
preslav - майстор
ср мар 13, 2019 5:45 pmAndri01 написа:
Ами-хайде ,чакам поканата :) :partyman:
От моя страна е перманентна - взимаш барбекюто, прасето и детето, идваш с чевермето ииии... от мене маането.
Andri01 - майстор
Те тва е важно-маането! Да знаеш от кога търся такъв чУвек!! :partyman:
naster - майстор
Отново се съгласявам с теб. Всички теми за ПС са ми били полезни. Аз имам канализация, но за къщата на сестра ми няма да дам да се продума за друго освен доказана работеща ПС.
digitalpr - специалист
Не мога да отговоря с точност колко струва изграждането на септичната яма която имам, защото е било отдавана. Знам само че е водоплътна (20см бетон е отвсякъде), а не попивна. Пречиствателна станция съм смятал колко ще струва и е към 7000лв. Проблемът е, че няма удобно място където да се положи, или поне не близо до ямата което означава безумно разкопаване на вече съществуващ и оправен двор с павета и т.н.
Не бих казал, че съм прекарал много време в ровене, но по спомен получих две оферти за изграждане на ПС вътре в самата яма, но има два проблема. По-скъпа е от отделна ПС и другият е че ямата няма достатъчно голям отвор през който да прекарат нужното оборудване вътре. Тя е на практика един затворен паралелепипед, с един капак отгоре, който се оказва малък.
Затова се чудя дали ако бълбукам водата с компресор бих постигнал нещо. Доколкото разбирам от вашите мнение, по скоро не.
radius - майстор
Правиш дупка с диаметър 130см, пускаш една на биотех за 3хил.лв и малко и си готов.
Айде купи си, че си чакам комисионната :lol:
preslav - майстор
чет мар 14, 2019 11:21 amdigitalpr написа:
Не мога да отговоря с точност колко струва изграждането на септичната яма която имам, защото е било отдавана. Знам само че е водоплътна (20см бетон е отвсякъде), а не попивна. Пречиствателна станция съм смятал колко ще струва и е към 7000лв. Проблемът е, че няма удобно място където да се положи, или поне не близо до ямата което означава безумно разкопаване на вече съществуващ и оправен двор с павета и т.н.
Не бих казал, че съм прекарал много време в ровене, но по спомен получих две оферти за изграждане на ПС вътре в самата яма, но има два проблема. По-скъпа е от отделна ПС и другият е че ямата няма достатъчно голям отвор през който да прекарат нужното оборудване вътре. Тя е на практика един затворен паралелепипед, с един капак отгоре, който се оказва малък.
Затова се чудя дали ако бълбукам водата с компресор бих постигнал нещо. Доколкото разбирам от вашите мнение, по скоро не.
Провери това, което радиус ти казва и ако е осъществимо си ти - говоря за това дали може да се направи отвор 130 см. Иначе, онова, което съм виждал в промишлените съоръжения е бъркалка с дължина равна на диаметъра на "басейна", самата бъркалка е с множество отвори, въздухът се подава по оста и излиза през отворите на бъркалката. Оборотите на бъркалката са много малки и така цялата течност се барбутира от дъното до повърхността. В промишлените станции има датчици за кислород, но това е по-скоро за икономия на енергия защото техните компресори (въздуходувки) са по няколко стотин киловата. Аз бих рискувал да опитам с такава самоделка, но по-лесно ми беше да купя готово изделие.
Не спомена дали имаш възможност да изливаш някъде пречистената вода, това също може да се окаже проблем ако няма къде да попиваш или изливаш 20+ кубика месечно, пак ще трябва мовнярка, само дето (евентуално) няма да има миризми.
kr1100 - майстор
[quote=preslav Между другото, любопитно ми е колко ти коства изгребната яма?
[/quote]
По проект и цени от 2010г 25 м3 - 5000 лв и нагоре.

Писал съм и преди - кооперация 2012 до изграждане 2016 от на 62 човека - мръсен канал ф 350мм с отвод към имота на ф200мм + водопровод ф 160 с отвод ф 25 мм + водомер с дистанционно отчитане 5500 лв. Самия проект беше около 470 лв на имот. Но мнго нерви збавяне при съгласуване с общината.СО Пчелина на 800м над вятърната. Тесните и кални пътчета си имат имена и даже улично осветление :mrgreen:
digitalpr - специалист
@preslav, предполагам че мога да я излея ако реша с помпа някъде след като е пречистена от станция, но главната ми цел е да не мирише при изпомпването с камион. Засега търся вариант без пречиствателна станция (и без изливане съответно).

Тема "Миризма при изпомпване на септична яма" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: