• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
krasi92 - майстор
Има и сега перални с топла и студена вода.Търсене по магазините си трябва.Ако те мързи по магазините звъниш на представителите на избрана марка и питаш дали внасят това което търсиш и след отговор от тяхна страна вече знаеш какво да поръчаш онлине.Движението е здраве а пък ако не ходим по магазините кои ще дава заплати на кредитните консултанти.В едно от технотата ми направи впечатление че децата дето предлагат креити за покупка са повече от консултантите на магазина.
sokolov.91 - майстор
съб мар 23, 2019 12:41 pmturbocharged написа:
съб мар 23, 2019 9:05 amsokolov.91 написа:
...
...Беше сложил снимка на смесител за мивка и ме подведе...
Не ми четеш явно мненията като хората...
sokolov.91 - майстор
Ето какво сътворих днес:

Изображение

Сега започват тестовете...
lov - майстор
:-D Със сигурност ще работи. На една друга баня съм го направил точно така с цел избягване опасност от попарване и уж малко икономия. Поне пишат че имало ефект но за сега не мога да преценя.
sokolov.91 - майстор
Трябваше още една холендрова връзка да сложа, ама ми се досвидя... много скъпи бе - по 7лв. :?
шоп - майстор
пон мар 25, 2019 3:54 pmsokolov.91 написа:
Трябваше още една холендрова връзка да сложа, ама ми се досвидя... много скъпи бе - по 7лв. :?
Защо не си взе направо едина термосмесителна батерия?
Детето няма да се изгори, когато си мие лице ръце и зъби и щеще да е по-евтино и красиво от сегашното положение :?
sokolov.91 - майстор
пон мар 25, 2019 3:59 pmшоп написа:
пон мар 25, 2019 3:54 pmsokolov.91 написа:
Трябваше още една холендрова връзка да сложа, ама ми се досвидя... много скъпи бе - по 7лв. :?
Защо не си взе направо едина термосмесителна батерия?
Детето няма да се изгори, когато си мие лице ръце и зъби и щеще да е по-евтино и красиво от сегашното положение :?
Защото цялата тая работа ми излезе 110лв. И в момента 2 чешми и един душ са защитени. Иначе една батерия е около 150лв. И остават още 2. А детето си обикаля всички чешми - където му скимне там си мие ръцете.
шоп - майстор
ОК, разбирам. Това е лочично, ако смесителя и арматурата не са видими.
Аз ако направя такова нещо в банята жената ще ме изгони :?

Аз тепърва се уча и изучавам газовите бойлери и котли, защото имам един вайсман витоденс 200 с управление виторил 300 ... тя няма ли възможност да ограничите температурата на бойлера до 40 гр и да си решите проблема без тези 110 лева?
lov - майстор
Шопе тя температурата термосмесителя не се ограничава на 40 а някъде 47-48 градуса. Таман да ти пари но не и да не те изгори. У нас не знам дали го вкараха ама по детските и обществени заведения по белия свят такава защита е задължителна.
А като е при мен един бойлер за две бани с общо три мивки и две бидета си е яма за пари на всякъде да слагам убави батерии. :x За това един за всичките и толкова. :-D
За котела не мога да ти помогна но ако го дават с модулиране трябва да стане. Но от личен опит с моя котел и драмите по него. Точно по темата със точна температура на изхода клоня че зор ще минеш поне за душа без смесител. След разправиите че не държи точната температура +/- 0,5 градуса от Бош предложиха да ми сложат за тяхна сметка термосмесител след него. :-D
sokolov.91 - майстор
пон мар 25, 2019 4:29 pmшоп написа:
ОК, разбирам. Това е лочично, ако смесителя и арматурата не са видими.
Аз ако направя такова нещо в банята жената ще ме изгони :?

Аз тепърва се уча и изучавам газовите бойлери и котли, защото имам един вайсман витоденс 200 с управление виторил 300 ... тя няма ли възможност да ограничите температурата на бойлера до 40 гр и да си решите проблема без тези 110 лева?
Че какво като се вижда, да не би да е грозно? За мене е произведение на изкуството и както и под котела ми разводката така и с това съм горд. Пък жена ми ако не я кефи да си хване някой сакат цензура и да си се цункат по цял ден.
Относно газовия котел - да, може да се намали до 40*С в менюто на котела, което ще накара котела да се пали за най-малкото потребление на топла вода, и което ще ми направи котела двуконтурен индиректно. Отделно, че карам ли го на 40 градуса трябва да пуснаа дезинфекцията веднъж седмично и тогава детето като е свикнало все да му е хладка водата като отвърти крана и го попари вода на 75 градуса...
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7

Тема "Термостатичен смесител" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: