• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7
Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
sokolov.91 - майстор
чет мар 21, 2019 11:29 amAndri01 написа:
Магнет Вентил. Ами в такъв случай подай и 35гр. за пране и за плакнене.
П.С.: Щом е гаранционна ,не можеш да и подаваш топла вода.
Ясно. Пералнята си остава на студената вода. Съдомиялната от друга страна мога да я ръчкам без проблем.
Може ли малко по-подробно как да я направя да плакне със студена вода?
Andri01 - майстор
Съдомиялната ли? За нея - не знам. Моята е подарих още преди 10-на години.
sokolov.91 - майстор
чет мар 21, 2019 11:46 amAndri01 написа:
Съдомиялната ли? За нея - не знам. Моята е подарих още преди 10-на години.
...помислих, че начина е сходен. Така значи си остава. Пералнята на студената вода, миялната на топлата.
Утре ще дойде термостата и в близките дни ще го монтирам. Като съм готов ще пусна снимки и мнение за иновацията. :)
dikata1975 - специалист
+1 за решението.От 2 години съм с подобен китайски доволен съм и от към разход на вода(имай го в предвид намаля се дебита на топлата вода).Единственият минус е ,че ако дълго време не му мениш настройката явно трупа песъчинки и пуска хладка вода,но при мен се оправя лесно ,като завъртя в двете крайни положения се оправя.
sokolov.91 - майстор
Дебита не е проблем. На първия етаж у нас налягането от водопровода е 4.5 бара. Всеки месец сменям кранчета на някоя батерия.
шоп - майстор
чет мар 21, 2019 11:21 amAndri01 написа:
Изменяш малко управлението на водата на пералнята и ще плакне само със студена. Топлата я подаваш през МВ след този за студена вода.
@Andri01, може ли повече информация относно тази идея :idea:

Имам съдомиялна Бош. Когато я избирах, гледах, че Бош и Миеле могат да се захранват външно с топла вода до 60 градуса.

При мен водата се захранва от солари. Топлина има в излишък и повече от 60 гр. не може да се вдигне, защото имам система от бойлери. Системата следи, когато водата в основния бойлер стигне 60 гр да включи ц. помпа и да започне греенето на следвашия бойлер и когато и той стигне 60 да се включи следващият бойлер..и т.н.

Пералнатя е някаква стара урпуул. И тя е вързана и за пране и за плакнене на 60 градуса. За над 10 год жената не се е оплакала от скапана дреха. Преди уърпула имах канди.

Въпреки, че имам безплатна топла вода ми е интересно как мога да: "Изменяш малко управлението на водата на пералнята и ще плакне само със студена"
Благодаря!

Прикачен файл

SAM_9704.JPG
SAM_9704.JPG (73.71 KиБ) Видяна 1149 пъти

Прикачен файл

SAM_9703.JPG
SAM_9703.JPG (73.92 KиБ) Видяна 1149 пъти
Andri01 - майстор
Включваш топлата вода с тройник след МВ на студената. МВ на ТВ / топлата вода/се включва на мястото на студената през НЗ контакт на реле за време. Така като тръгне пералнята се захранва с ТВ и ако има нужда,чрез терморелето се включват и нагревателите. Чрез време релето превключваш управлението от програматора към МВ на СВ / студената вода/ и този на ТВ се изключва. Т.Е.: засичаш след колко време пералнята започва изплакване и така настройваш платката на релето за време. При спиране на прането,всичко се нулира . Най-лесно става ако програматора е механичен,тогава можеш да вземеш сигнала направо от контактите, пускащи водата за изплакване.
шоп - майстор
Разбрах те!
Проблема обаче е в жената... ползва различни по времетраене програми и няма как да препрограмирам жената:-)))

Или поне не си заслужава нервите и разправийте с жената. По-добре да си е както досега. пералнята да плакне с топла вода. :rolleyes:
Andri01 - майстор
То и аз не знам,защо не било хубаво да плакне със студена,ама щом казват... :? :partyman:
lov - майстор
чет мар 21, 2019 5:59 pmшоп написа:
Разбрах те!
Проблема обаче е в жената... ползва различни по времетраене програми и няма как да препрограмирам жената:-)))

Или поне не си заслужава нервите и разправийте с жената. По-добре да си е както досега. пералнята да плакне с топла вода. :rolleyes:
Това със съдомиялната и топлата вода от соларите съм го направил преди десеттина години. Даже дост писахме пак във форума. И на мен ми се щеше пералнята да я захраня и нея с топла вода, но проблема се оказа точно с програмирането. Знаех че има модели които са с двойно захранване но тогава се оказа че само един модел е предлаган у нас ама и той на зор. Отделно като теглих калема разбрах, че не си заслужава а и надделя това да си диря колкото се може по безшумна пералня.
:partyman:
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7

Тема "Термостатичен смесител" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: