Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
zz_stefanov - майстор
Предстои ми изграждането на нова водомерна шахта в която водомерът ще е с дистанционно отчитане.
Интересува ме тези които имат такива да споделят има ли проблем с отчитането, ако капака е метален или полимербетон.
Предпочитам стоманата, чугуна или полимербетона, за да е здраво. Ще е по средата на коловоза след портата. :)
Благодаря :)
plamen6703 - майстор
Никакъв проблем нямам с такъв водомер в шахта с капак от 4,00мм рифелова ламарина! :partyman:
zz_stefanov - майстор
нед мар 24, 2019 2:25 pmplamen6703 написа:
Никакъв проблем нямам с такъв водомер в шахта с капак от 4,00мм рифелова ламарина! :partyman:

Олекна ми :)
Благодаря.
itsme! - напреднал
И аз съм с метален капак и няма проблеми. Някой знае ли от какво разстояние могат да се засичат тези водомери?
Andri01 - майстор
Май около 10м.-по думите на един приятел,който е с такъв.
zz_stefanov - майстор
нед мар 24, 2019 4:54 pmitsme! написа:
И аз съм с метален капак и няма проблеми. Някой знае ли от какво разстояние могат да се засичат тези водомери?
Разстоянието не го знам, но ми искат шахтата да е на до 2m от границата на имота. Това за нови абонати. Сигурно може да е и на повече, но очевидно се запасяват.
Virtex - майстор
нед мар 24, 2019 6:16 pmzz_stefanov написа:
Това за нови абонати.
А за старите как е :-D (въпросът е сериозен)

И какво разбират под нови - изцяло ново присъединяване към ВиК мрежата или ремонт на съществуваща система ?
zz_stefanov - майстор
нед мар 24, 2019 6:33 pmVirtex написа:
нед мар 24, 2019 6:16 pmzz_stefanov написа:
Това за нови абонати.
А за старите как е :-D (въпросът е сериозен)

И какво разбират под нови - изцяло ново присъединяване към ВиК мрежата или ремонт на съществуваща система ?
Може би не съм се изразил точно, но при мен ще се изгражда ново отклонение, с тротоарен кран и нова водомерна шахта (водят го ново присъединяване). Все още получавам вода през съседите, като водомера ми е там и имам партида за това. Реално не съм нов абонат.
fox_vt - майстор
Това го искат за да намалят кражбите. А обхвата на водомера е най малко 20 метра тъй като съм на 6 етаж и си цъкат от долу. Като приемеш че е панелка няма да се учудя ако разстоянието на открито да е поне 100 метра.
нед мар 24, 2019 2:11 pmzz_stefanov написа:
Предстои ми изграждането на нова водомерна шахта в която водомерът ще е с дистанционно отчитане.
Интересува ме тези които имат такива да споделят има ли проблем с отчитането, ако капака е метален или полимербетон.
Предпочитам стоманата, чугуна или полимербетона, за да е здраво. Ще е по средата на коловоза след портата. :)
Благодаря :)
Проблемът ти е като се изтощи батерията на модула изпращащ показанията на водомера.

Тема "Водомер с дистанционно отчитане и метален капак на шахта." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: