• 1
  • 2
Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
mldm - специалист
Препоръчайте ми помпа за кладенец с дълбочина около 10-12м.На мястото на което ще се ползва няма ток .Дайте съвети за модел на помпа.
iliya_i - майстор
От 10-12 метра не можеш да вадиш вода с помпа, разположена на повърхността.

За такава дълбочина ти трябва или потапяща се сондажна помпа, или помпа, спусната в шахта поне 3 метра под земята.

Но и при двата варианта отпада ръчното задвижване.
Junak - майстор
Няма как да стане... :)
jgt - специалист
вт мар 26, 2019 8:46 pmmldm написа:
Препоръчайте ми помпа за кладенец с дълбочина около 10-12м.
Кладенеца ли е дълбок 10-12 м. или това е разликата във височините между терена (на повърхнистта) и нивото на водата в кладенеца? :?
lov - майстор
Недейте да сте така категорични и да лъжете питащия, че не може да се вади вода от такава дълбочина. Може даже и от още по дълбок кладенец. До колкото разбирам от питането става на въпрос и за някаква бензинова или дизелна центробежна помла. Трябва му само по специален смукател с ежектор.
Виж с клатушката от линка също няма да извади.
Показвано е и е писано по темата във форума.

:partyman:
Junak - майстор
ср мар 27, 2019 9:22 pmlov написа:
Недейте да сте така категорични и да лъжете питащия, че не може да се вади вода от такава дълбочина. Може даже и от още по дълбок кладенец. До колкото разбирам от питането става на въпрос и за някаква бензинова или дизелна центробежна помла. Трябва му само по специален смукател с ежектор.
Виж с клатушката от линка също няма да извади.
Показвано е и е писано по темата във форума.

:partyman:
И това за дизелната или бензиновата центробежни помпи как го разбра :? Аааа, сетих се, хвърлял си БОБ. И не бъди толкова категоричен, че лъжем. Защото, ако сондира още няколкостотин метра, може да попадне и на термални води. И няма да му трябва по специален смукател с ежектор. Щото водата ще излиза сама... :)
lov - майстор
вт мар 26, 2019 8:46 pmmldm написа:
Препоръчайте ми помпа за кладенец с дълбочина около 10-12м.На мястото на което ще се ползва няма ток .Дайте съвети за модел на помпа.
Сега редно ли е да питам дали си вникнал внимателно в съдържанието на питащия. Кат гледам май никак. Нито си прочел че има кладенец и няма да сондира. Ама нали трябва да си чешем пръстите ще разправяме за термални води. За които хал хабер си нямаш какво представляват ма айде да се дракаме. Щом пишеш във форума значи можеш да провериш какво изтърси. А те това че е написал че кладенеца е 10-12м го нямаш за нищо.
Човека пише че няма ток. Та така разбрах за вида помпа без да ми се налага да викам врачките. Замислял ли си се над темата синдром или ефект на Дънинг-Крюгер
Та от мен толкова.Драскай си колкото искаш по темата на воля няма да се меся. Кат гледам сабялям на ранина си гледал да се отчетеш да не те превари някой. :lol:
шоп - майстор
При толкова оскъдна информация е нормално да се обърка човек.
Мислех да не пиша в темата...
ако топиктартера даде повече инфо какво желае-ще получи и по-точни отговори.

В първия момент и аз си помислих за ръчна бутална помпа...

Бензинова или дизелова помпа би могло да се куплира с ежекторен смукател, обаче водата става солена. КПД то на ДВГ то е ниско, КПД то на попмата също, ежектора и неговата ефективност е под 50% и става една...

Варианта за малък бензинов или дизелов генератор + потопямема помпа е доста по-ефективен, но и почти двойно по-скъп.

Само като идея предлагам малка потопяема соларна помпа + панели или вятърна бутална или диафрагмена помпа.

Евтино решение без разходи за гориво. Недостатъка е, че трябва и цистрена и остава риска от кражба на компонентите ако са стационарни.

Допреди 10 ина години баща ми имаше дворно място 2 декара със сондаж 12м. Една руска вятърна помпа пълнеше една зилова цистерна 6м3 и двора се поливаше гравитационно. За над 20 години работа смени само 2 лагера и 2 диафрагми. Чисто и безплатно!
mldm - специалист
Кладенеца е е дълбок от нивото на земята до водата е около 10 м и още 2 м воден стълб.Пробвах с бензинова но неможе да извади.Днес намерих стара ръчна помпа и ще се опитам да я възтановя и дано с нея да стане.Необходимо ми е около 10-20 кофи вода когато съм там.Ако успея да възтановя тази помпа ще ми върши работа но дали се наморат части за тях.Утре ще кача снимки на помпата.
  • 1
  • 2

Тема "помпа за кладенец" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: