Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
Димитър Димов - специалист
"Малко ми е тъпо да им плащам, при условие, че има авария и ми заливат имота, а освен това е тяхно задължение да ми доставят вода, щом старата тръба не върши работа." Тук е отговора.Пускаш жалба че има авария и ти наводняват имота,пък след това мисли дали да правиш нова шахта или само подмяна с ппр тръби.
torbalan - Дървен философ
съб апр 20, 2019 7:39 amJ25 написа:
Да.Шахтата може да бъде незаконна.
...
Незаконна не е точната дума, макар че по-напред в темата и аз я ползвах.

Не е незаконна, защото няма нищо незаконно в това да си имам 150 шахти в двора, и ако от ВиК са съгласни водомера да е в някоя от тях - да си стои там. Единствено, когато искат да го видят, трябва да им осигуря достъп и всичко ще е законно. Мисля, че заварените шахти са така.

Ако решиш обаче да местиш водомера - ВиК са си в правото да искат шахтата с водомера да е на границата на имота, като дори при авария, не мисля че имат каквото и да било задължение да копаят и да правят шахти.

При авария може да се жалваме само за възстановяване на съществуващото положение.
kozl - майстор
Законна, незаконна :?
Автора нейде да е писал, че има партида за водомера :?
Какъв му е документа, че ползва вода от ВиК? Фактура има ли за този имот, че плаща на ВиК?
Писал е, че тръбата идва от имота на съседа. Дали изобщо има открита партида или плаща на съседа?
Тука в София, за сградно отклонение се плаща такса и го изпълняват подизпълнители на Софийска вода за сметка на Софийска вода, но при условие, че имаш предварителен договор.
Е има и особености. Примерно ако не мое да чакаш - без да дочакаш, правиш го за собствена сметка и при платена такса.
Водомерът бил пломбиран... Къде е пломбиран не е ясно, но пломба и аз може да си сложа на холендъра и водомера ми става пломбиран, но не и регистриран.
Все пак ако има партида, то тя е издадена при съществуващите условия и захранване от комшията. И след като автора иска промяна, той е в ръцете на ВиК. Може и да иска промяната да е за сметката на ВиК, но правото шъ да е на по могъщия :?
Димитър Димов - специалист
пон апр 22, 2019 8:48 amkozl написа:
Законна, незаконна :?
Автора нейде да е писал, че има партида за водомера :?
Какъв му е документа, че ползва вода от ВиК? Фактура има ли за този имот, че плаща на ВиК?
Писал е, че тръбата идва от имота на съседа. Дали изобщо има открита партида или плаща на съседа?
Тука в София, за сградно отклонение се плаща такса и го изпълняват подизпълнители на Софийска вода за сметка на Софийска вода, но при условие, че имаш предварителен договор.
Е има и особености. Примерно ако не мое да чакаш - без да дочакаш, правиш го за собствена сметка и при платена такса.
Водомерът бил пломбиран... Къде е пломбиран не е ясно, но пломба и аз може да си сложа на холендъра и водомера ми става пломбиран, но не и регистриран.
Все пак ако има партида, то тя е издадена при съществуващите условия и захранване от комшията. И след като автора иска промяна, той е в ръцете на ВиК. Може и да иска промяната да е за сметката на ВиК, но правото шъ да е на по могъщия :?
Този откакто е пуснал темата една буква не е написал,ти след две седмици се занимаваш с него.Остави го да се оправя сам.Предполагам,че след като пускаш тема трябва да си редовно там и да даваш отговори и мнения по нея.Според теб кога ще ти отговори на питанията?
estario - специалист
Здравейте,
Благодаря за конструктивните мнения. Жалко, че се излива толкова ненужен негативизъм.
Имам партиден номер. Водата се плаща. Източвал съм шахтата с помпа и знам, че водата не тече от водомера. По склона над шахтата се стича вода, която няма как да идва от спукване по инсталацията след водомера.
Искам да изместя водомера и инсталацията да е легална. Просто не искам да плащам работата по отстраняването на ремонта, а само услугата по изместването на шахтата и материалите. Ще ида до ВИК и ще им поискам ценоразпис.
Руди - майстор
Наскоро измествах водомерна шахта. Беше си законна, на правилно място,
но понеже планирах двора, тя се оказа висока и точно на входа за паркиране.
Уведомих ВиК, казаха да подготвя новата шахта, да си прекарам тръбите.
Техният човек дойде само да спре централно водата докато моите работници
свържат тръбите и водомера на новото място. Даже пломба не сложи, каза
че е работа на инкасаторката. Констатира, че водомерът ми е стар модел и
трябваше да си платя нов плюс такса за смяната от ВиК.
Съвет: вземи мерки за топлоизолиране на новата шахта и тръбите.
estario - специалист
вт апр 23, 2019 11:30 amРуди написа:
Наскоро измествах водомерна шахта. Беше си законна, на правилно място,
но понеже планирах двора, тя се оказа висока и точно на входа за паркиране.
Уведомих ВиК, казаха да подготвя новата шахта, да си прекарам тръбите.
Техният човек дойде само да спре централно водата докато моите работници
свържат тръбите и водомера на новото място. Даже пломба не сложи, каза
че е работа на инкасаторката. Констатира, че водомерът ми е стар модел и
трябваше да си платя нов плюс такса за смяната от ВиК.
Съвет: вземи мерки за топлоизолиране на новата шахта и тръбите.
Благодаря! Колко струваше услугата на ВИК по изместването?
Руди - майстор
ср апр 24, 2019 5:46 pmestario написа:
Колко струваше услугата на ВИК по изместването?
Новата шахта - изкоп, бетон, армировка, тръби, малко
фибран за топлоизолация и монтаж ми излезе към 600 лева,
това не беше ВиК, а строителната бригада на къщата.
На ВиК платих нов водомер, включително смяната - 63 лева,
отне 5 минути.
nautilus33 - майстор
чет апр 25, 2019 3:17 pmРуди написа:
ср апр 24, 2019 5:46 pmestario написа:
Колко струваше услугата на ВИК по изместването?
Новата шахта - изкоп, бетон, армировка, тръби, малко
фибран за топлоизолация и монтаж ми излезе към 600 лева,
това не беше ВиК, а строителната бригада на къщата.
На ВиК платих нов водомер, включително смяната - 63 лева,
отне 5 минути.
А дадоха ли ти някакъв документ от ВиК или нещо на хартия, че шахтата е изместена? Питам от любопитство.
Руди - майстор
чет апр 25, 2019 6:42 pmnautilus33 написа:
А дадоха ли ти някакъв документ от ВиК или нещо на хартия, че шахтата е изместена? Питам от любопитство.
Не. Те са над тези неща. ВиК няма информация къде е водомерната шахта
в който и да е имот. Нямат данни къде има и къде няма водомер по селата.
А това, че съм изместил 2-3 метра шахтата изобщо не ги интересува.

Тема "Питане относно изместване на шахта" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: