Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
torbalan - Дървен философ
Това съм го пропуснал:
пет апр 12, 2019 9:44 pmmopi написа:
.... (смених 3 нагреватела (по 400 лв единия))...
400 лева за нагревател за бойлер?!?!?
Да няма някоя нула в повече?
mopi - напреднал
съб апр 13, 2019 4:35 pmtorbalan написа:
Това съм го пропуснал:
пет апр 12, 2019 9:44 pmmopi написа:
.... (смених 3 нагреватела (по 400 лв единия))...
400 лева за нагревател за бойлер?!?!?
Да няма някоя нула в повече?
Не, не, няма грешка в нулите, бойлера беше 1200 лв, като нов, А единият път нагревателя го чаках от Германия по поръчка.
Последна промяна от mopi на съб апр 13, 2019 8:36 pm, променено общо 1 път.
mopi - напреднал
Честно казано това с релето най-много ми харесва за момента.
Да и с винтила не е лошо, ама не ми се иска да слагам още гъвкави връзки. (Идеята му както беше писано по-горе е не да спре водата а просто да я отклони директно към системата когато водата достигне 55 С и да ``прескочию проточния.).
В общи линии това са ми 2-та варианта за което благодаря отново. Мисля, че тази тема изпълни мисията си :prayer:
MamaMy - майстор
съб апр 13, 2019 4:22 pmшоп написа:
Кой говори за рахлаждане?
Говорим да се ограничи температурата до 55-60 градуса за да не се включва защитата на бойлера.
Нищо не се губи.
Понеже ми е ясно какво има в този проточен и какво може, гарантирам, че с един термостатичен няма да мине номера. Ще спре тази грешка, но ще вдигне друга за ниско налягане на водата. На проточния като му намалиш входящата вода и прегрява лошо :-D . Ще се вкарате във филм. По бива да спирате тотално входната вода с трипътен, ама така си усложнявате живота още повече.
Ще дойде като лафа на шопа : "На където и да се вратим, гъзо ми все отзаде"
И цялата тая еквилибристика защото не искате да викнете някой да отреже една жица :? :)
шоп - майстор
нед апр 14, 2019 2:00 amMamaMy написа:
гарантирам, че с един термостатичен няма да мине номера. Ще спре тази грешка, но ще вдигне друга за ниско налягане на водата.
С термостатичен ще стане. Той не намалява налягането. Все пак ако има притеснения за ниско магистрално налягане може да се сложи термостатик на 3/4 и да се гледа KVS му, но ефекта ще е плацебо. При ниско магистрално налягане само бустер помпа решава проблема.

На няколко подобни бойлера съм монтирал такива термостатици, както и на много перални и съдомиялни вързани към солари и проблеми няма.
fox_vt - майстор
Термостатичния не е панацея. Тук проточния е настроен на 60 гр,термостатичния ТВ примерно на 50. И какво се получава проточния доподгрява останалите 10 градуса. Да се нагласи водата да е точно 60 е трудно при този дълъг път. Проточния от другс страна трябва задължително да остане активен иначе докато се къпе човек и свърши водата и става готино. Най елегантно е на тръбата преди проточния тетка с гилза за датчик и термореле изключващо оперативното на проточния. Така при пуск водата по тръбите която е изстинала се загрява от проточния и при идване на топлата вода до 60 градуса проточния се изключва до следващото идване на студена вода. При малко топла вода от солара да речем 40 градуса проточния си върши работата. Не че и със ТВ няма да стане но той иска доста хардуерна намеса във инсталацията на водата.
шоп - майстор
нед апр 14, 2019 1:12 pmfox_vt написа:
Тук проточния е настроен на 60 гр,термостатичния ТВ примерно на 50. И какво се получава проточния доподгрява останалите 10 градуса.
Защо ни е 60 градуса?
Не е ли по-удачно да го настроим на 40 или колкото е желаната максимална температурата за къпане?
GalinBelos - специалист
Тоя бойлер няма ли точен модел ? Моят скромен 20 годишен опит казва , че като нищо не помага в дадена ситуация , вземи прочети какво пише в user manual-а . Пък и от някъде може да изскочи и service manual , да видим какво аджеба има в тоя бойлер .
nikolov333 - майстор
В инструкцията си пише, че не трябва да се включва без да вода и да не се ползва с входяща вода над 60гр. Иначе имаше подобна тема някъде из форума, но не я намирам в момента.. Моя е подобен модел с електронно управление на температурата..
https://www.stiebel-eltron.com/content/ ... a95add.pdf

mopi - напреднал
E да де - това и идеята на тази тема, как да не идва по-голяма температура от 60С към проточния. Или как да се изключи на 55С примерно.
С един приятел прочетохме мненията и стигнахме до извода, че един такъв терморегулатор със съответната сонда, ще ни свърши работа:
https://www.emag.bg/sonoff-pow-th16-wif ... ction=view
Какво, ще стане, ще пиша по-късно.

Тема "Температърен контролер - как?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: