Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
mopi - напреднал
Модела е Stiebel Eltron DHE24. От първите. Има и снимка на 2-ра страница. Защото има и по-нови модели, но този си работи идеално (ако не броим защитата, когато влезе въздух от спиране на водата и нагревателя гори :x )
nikolov333 - майстор
Предполагам, че е същия, но моя е с три мощности 18/21/24, задават се с джъмпер и като го поръчвах дойде с дистанционно, което си е екстра в случай, че бойлера не е лесно достъпен за регулиране на температурата му например.. Аз лично не бих рискувал да бърникам в електрониката му при положение, че в инструкцията му си пише, че не трябва да работи с температура на входящата вода над 55гр. Просто го захрани с толкова макс.през термосмесител и си ти.. За къде са ти нужни тези 70-80гр.температури.. :?
П.П.Защитата за въздух на моя модел пишат, че изключва бойлера за около 1 минута, но знам ли?

Прикачен файл

Untitled.jpg
mopi - напреднал
От соларния, водата ми идва през 1/2 гъвкава връзка (незнам дали е било най-удачното решение, сега, но ней се - свирено). Всеки е наясно, че при проточен нямаш право на 2 пуснати чешми едновременно. С 1/2 връзка от соларния е същото. С големия градус се опитвам да компенсирам дебита с по-вряла вода. (В интерес на истината ми се получава в някаква степен). Защото дебита на студената е постоянен. В смисъл идва 80С разреждам ги с повече студена и дебита ми се увеличава. Казвам го от 3 години опит.
Последна промяна от mopi на нед апр 14, 2019 11:06 pm, променено общо 1 път.
nikolov333 - майстор
Ами май по-добре ще е да ползваш "излишната" топла вода за захранване на втори термостатичен след бойлера, но не съм наясно как точно работят термостатичните за да давам идеи.. :)
mopi - напреднал
:o То няма ``излишна``, всичко се ползва, само дебита ми е по-голям. Защото, като влязат жената и дъщерята да се къпят и 300 л. могат да източат(в средата на Август)
nikolov333 - майстор
Да де затова е в кавички.. :-D , не мога да дам съвет за дебита, но след като се източи соларния, неминуемо ще трябва да се къпят с намален дебит при положения, че проточния е един..
mopi - напреднал
:-D Просто тези сауни,където ги правят, лятото ми излизат по-евтино. Поне не им топля водата на ток....
nikolov333 - майстор
:-D ..и аз на жената съм и приготвил една система за автоматично изключване на бойлера след 30 минути, че тя пък има навика да се къпе по 3-ри пъти дневно, но за сега сметките са ми нормални и още не съм я внедрил.. :-D :lol: :lol:
П.П.На твоя не се ли задава температурата на изходящата вода? У нас съм го настроил на 43гр./12л./минута и няма как жената да се "напари", така че реално го ползвам вместо термо-смесител и ползвам само крана за топла вода, но нямам солари..
Това е термостата, който се монтира за работа с предварително загрята вода, по инструкцията им, но е на 3/4"..

Прикачен файл:
2019-04-14 (2).png
GalinBelos - специалист
В сайта на стибел намерих някакъв мануал , предполагам че е за твоя бойлер . Същият като на Николов само че без дистанционни , вифи и тем подобни глупости .
https://www.stiebel-eltron.co.uk/conten ... 8497c7.pdf
То тоя бойлер голямо куче ще излезе ! Гледам на стр. 39 има някаква самодиагностика със светодиоди . Платката следи всичко - температура на входяща и изходяща вода , налягане на водата , ток през нагревателя , наличие на всички фази . Забрави да бърникаш вътре . Гледам че има някакъв motorised valve . Как си мисля че малко нещо да не му хареса и вода на изхода йок . Остава ти само варианта да спираш на цяло захранването на бойлера , ама от толкова вкл./икл. да не търсиш нова платка скоро .
Според мен имаш два варианта :
План А - слагш си термосмсителен клапан както препоръчва производителя .
План Б - пускаш в ОЛХ всички тия глупости - проточен , солари , 300 л. , слагаш си един обикновен 100 л. обемен бойлер , и си пиеш ракията на спокойствие .
nikolov333 - майстор
Не знам дали може да се измисли нещо с автоматика и два термостатични смесителя, преди и след бойлера с цел отклоняване на част от топлата вода от солара през проточния, а излишъка от топла соларна вода да се включи в потока след бойлера с цел да се ползва по-голям сумарен дебит.. :?

Тема "Температърен контролер - как?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: