• 1
  • 2
Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
cegavara - помощник
Въпросът ми е следния. Ще слагам хоризонтален бойлер, нямам друго място. Нямам място и горе до тавана. Може ли да се монтира на пода? Искам да го сложа зад моноблока под казанчето. Дали мога да го завъртя така, че тръбите да са му отгоре. Някой правил ли е такова нещо?
Моля да пишете само по темата, знам, чене е ефикасен, знам, че е по-добре вертикален, приемете, че, ако не е там бойлера, друго място нямам.
iliya_i - майстор
Ако го завъртиш и с тръбите нагоре, съвсем няма да стане. Защото конструкцията е направена да се пълни отдолу, а да се черпи отгоре. При троят вариант ще стане точно обратното. Има и варианти за хоризонтални, с изводи на тръбите от едната страна: ляво или дясно. Така ще избегнеш завъртането.

А цукалото накъде ще се оттича?
cegavara - помощник
чет апр 04, 2019 1:12 pmiliya_i написа:
Ако го завъртиш и с тръбите нагоре, съвсем няма да стане. Защото конструкцията е направена да се пълни отдолу, а да се черпи отгоре. При троят вариант ще стане точно обратното. Има и варианти за хоризонтални, с изводи на тръбите от едната страна: ляво или дясно. Така ще избегнеш завъртането.

А цукалото накъде ще се оттича?
Гърнето с долно отичане, а бойлера ще влезе зад гърнето и под казанчето, не мога да кача снимка, не знам как, ето един линк.
https://www.dropbox.com/s/jjehv3l42ny6l ... 1.jpg?dl=0
Ако има такива на които излизат отстрани, май няма да е проблем.
preslav - майстор
чет апр 04, 2019 1:00 pmcegavara написа:
Въпросът ми е следния. Ще слагам хоризонтален бойлер, нямам друго място. Нямам място и горе до тавана. Може ли да се монтира на пода? Искам да го сложа зад моноблока под казанчето. Дали мога да го завъртя така, че тръбите да са му отгоре. Някой правил ли е такова нещо?
Моля да пишете само по темата, знам, чене е ефикасен, знам, че е по-добре вертикален, приемете, че, ако не е там бойлера, друго място нямам.
Какъв ти е проблема тръбите да са си отдолу?
iliya_i - майстор
чет апр 04, 2019 2:19 pmpreslav написа:
Какъв ти е проблема тръбите да са си отдолу?
Ще се повдигне бойлера и няма да се събере под цукалото. А и по-трудно ще се обслужват за монтаж и ремонт.
djogobg - специалист
зад моноблока, под казанчето - мястото не е много голямо - колко литра бойлер мислиш да навреш там? Купил ли си вече бойлера? Ако не си - има такива, които са предвидени на земята да стоят - линкове из интернет - бол. Ако си го купил вече - ще трябва да измислиш нещо за тръбите - по едно коляно, може би, за да ги извежда веднага настрани, но тогава още повече ти се ограничава мястото.
Ако толкова няма място за бойлер, и не е за къпане, защо не помислиш за проточен?
cegavara - помощник
чет апр 04, 2019 2:25 pmdjogobg написа:
зад моноблока, под казанчето - мястото не е много голямо - колко литра бойлер мислиш да навреш там? Купил ли си вече бойлера? Ако не си - има такива, които са предвидени на земята да стоят - линкове из интернет - бол. Ако си го купил вече - ще трябва да измислиш нещо за тръбите - по едно коляно, може би, за да ги извежда веднага настрани, но тогава още повече ти се ограничава мястото.
Ако толкова няма място за бойлер, и не е за къпане, защо не помислиш за проточен?
Ще има място, слагам бойлера и тогава от него натам гърнето. Много пиков ток е проточния, ще гърмят бушони, тя цялата инсталация е 14кв. Отдолу тръбите не става, отстрани мисля, че ще е ок. Не съм го купил, но по принцип диаметъра на 80 и 100литров е един и същ, ще си изнера някой с минимум диаметър, може и да е по-дълъг, това не ми е проблем.
cegavara - помощник
чет апр 04, 2019 1:42 pmiliya_i написа:
http://eldominvest.com/bg/category/10.h ... 5%22%7D%5D
На всичките са им отдолу тръбите.
preslav - майстор
чет апр 04, 2019 3:07 pmcegavara написа:
чет апр 04, 2019 2:25 pmdjogobg написа:
зад моноблока, под казанчето - мястото не е много голямо - колко литра бойлер мислиш да навреш там? Купил ли си вече бойлера? Ако не си - има такива, които са предвидени на земята да стоят - линкове из интернет - бол. Ако си го купил вече - ще трябва да измислиш нещо за тръбите - по едно коляно, може би, за да ги извежда веднага настрани, но тогава още повече ти се ограничава мястото.
Ако толкова няма място за бойлер, и не е за къпане, защо не помислиш за проточен?
Ще има място, слагам бойлера и тогава от него натам гърнето. Много пиков ток е проточния, ще гърмят бушони, тя цялата инсталация е 14кв. Отдолу тръбите не става, отстрани мисля, че ще е ок. Не съм го купил, но по принцип диаметъра на 80 и 100литров е един и същ, ще си изнера някой с минимум диаметър, може и да е по-дълъг, това не ми е проблем.
Как го виждаш завъртането на бойлера - погледни снимката?
Има вариант - вертикален бойлер, който е монтиран хоризонтално, но трябва да съобразиш изходът на горещата вода да е най-отгоре.

Прикачен файл

хоризонтален бойлер.jpg
хоризонтален бойлер.jpg (69.71 KиБ) Видяна 2460 пъти
  • 1
  • 2

Тема "Може ли да се монтира бойлер на подът?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: