Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
yanko78 - специалист
Интересува ме, как да подвържа помпата към водопровода на къщата и когато няма вода, да прехвърля автоматично подаване от помпата?
yanko78 - специалист
ср май 01, 2019 2:08 pmAndri01 написа:
С пресостат! :) :partyman:
Помпата от герана е с пресостат и влиза с полиетиленова ф32 в къщата. Въпроса е, каквохда сложа да следи пад на налягането в централния водопровод, предполагам и някакъв клапан да не връща към водопровода и т.н.
Andri01 - майстор
Пресостат!!!! Той ще ти следи налягането в тръбопровода и от там....!!!!!
iliya_i - майстор
ср май 01, 2019 6:10 pmyanko78 написа:
ср май 01, 2019 2:08 pmAndri01 написа:
С пресостат! :) :partyman:
Помпата от герана е с пресостат и влиза с полиетиленова ф32 в къщата. Въпроса е, каквохда сложа да следи пад на налягането в централния водопровод, предполагам и някакъв клапан да не връща към водопровода и т.н.
Разбира се и обратен клапан. За да не захраниш цялата махала с твоята помпа.
yanko78 - специалист
Нещо не ми се избистря. Закакво ми е втори пресостат? Като падне налягането, да подава и той ли на помпата?
Аз по скоро си го представям с някакъв клапан за налягане (ако има такъв), който при спадане на налягането от водопровода, да отваря линията от помпата. Като отвори линията от помпата, налягането ще падне и пресостата на помпата, ще включи да качи вода в къщата. Въпроса е и къде в системата трябва да е възвратния клапан. Предполагам след водата от водопровода, така ще върви а помпата след него, за да може тя като надуе, да не пуска в обратна посока към централния??? :?
Andri01 - майстор
Клапан ЗА налягане = пресостат ! НЕвъзвратния клапан се слага на тръбопровода ,преди "Т" ,където включваш помпата.!!!А помпата се задейства от пресостата,който ще и покаже ,че в тръбопровода налягането е паднало!!!
dobcho_vn - специалист
Трябва ти само един. Наличния пресостат какво следи? Наличния го вързваш да следи налягането на основния водоизточник и когато е нулево да подава сигнал да тръгне помпата от герана. Разбира се задължителен е и обратния клапан на основния водоизточник, че да не връща вода от герана към водоснабдителната мрежа. Това е то цялата схема.
yanko78 - специалист
Няма как този пресостат който е на помпата да следи нарягането на водопровода. В момента имам поливна система и една странична чешма. Като тръгне да полива или отворя чешмичката, налягането пада и включва помпата. Този извод към къщата мислех да е директен, преди клапаните за поливане и когато има отваряне (от клапан или каквото и да е) да тръгне и захрани къщата.
jekasus - майстор
Ако помпата е настроена на 3 бара, а водопровода е до 2 бара, то ще работи само помпата.
Така че е логично да има втори пресостат на водопровода, който контролира пресостата на помпата.
Възвратен клапан не обсъжда, той трябва да присъства в схемата.

Тема "Как да свържа помпа към водопровод?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: