Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
ESPACE - майстор
Става дума за хоризонтален ЕЛДОМ 50л, изводи отдясно - 2 броя. За съжаление не е при мен, на морето е. Първия екземпляр за 6 години три пъти се наложи смяна уплътнението на елипсовидния фланец. Отново за съжаление не съм бил там. Когато миналия август протече за 4-ти път директно изпратих човек да купи нов, а стария го оставих аз да го ремонтирам. Новия е монтиран август. Работил е 1 месец и след това беше източен. Тази пролет пуснах водата на 24 май. и съответно забравих за проблемния бойлер в мазето. Оня ден сина ми ме сюрпризира че и този е протекъл - няма и два месеца работа. Симптомите според сина ми са точно като в тази тема
viewtopic.php?t=41970
Налягането е нормално там и съм 100% сигурен, че предпазния клапан работи, защото точно при тази баня е много тегаво заустването на капещата от клапана вода и се събира по шлауха в кофичка.
Освен този бойлер там има още осем броя вертикални 80л. За тези 6 години съм имал проблем само с 1 и пак уплътнението. Него аз го правих и се оказа че има пръска от заварка, която го беше пробила.
Освен горния линк, намерих и
https://www.kaldata.com/forums/topic/26 ... %BE%D0%BC/

Въпроса ми всъщност е дали някой има представа какво са осрали Елдом-ци, защото за мен това е очевиден дефект от техническо недомислие. Аз лично ще ги видя тия бойлери но това ще е след 10 дни. Тогава ще разбера защо и как ги къса, но ако някой се е сблъсквал с такъв сериен проблем ще съм благодарен за съвет

ПП
1. Не, не може да се сложи вертикален в тази баня
2. Да, бойлера е гаранционен и не, няма никакъв шанс да извикам техник по гаранцията за този проблем.
ESPACE - майстор
Дойде им реда, днес оправих и двата бойлера. За мен проблема идва от острия ръб на елипсовидния фланец. Равнината на фланеца не съвпада с равнината около отвора в балона. Ако не е сложен уплътнител фланеца контактува с ръба си към балона. Това е окей по отношение на по-лесното уплътняване, но съчетанието между острия ръб и относително тънката гума точно на това място плюс налягане от 8 бара при цикъл загряване буквално реже уплътнителя. След като го среже налягането го избутва навън и бойлера протича. Бутнах със шкурка ръба и се надявам този да издържи повече. Както и предположих, за мен тук има конструктивен недостатък или не точно оформяне на равнината около щанцования отвор на дъното на бойлера спрямо фланеца.
Прикачен файл:
IMG_20190629_102941 (Small).jpg
Прикачен файл:
IMG_20190628_193814 (Small).jpg
IMG_20190628_193814 (Small).jpg (58.49 KиБ) Видяна 1581 пъти


Отварянето ми позволи да видя и как е решено водоподаването и водовземането. За разлика от вертикалните тук няма пласмасови тръби, всичко е с метални. По големия проблем е че реално нагревателя се намира на около 15см от дъното или с две думи в този 50л. бойлер поне 10литра не се нагряват, защото остават под него. По долу давам снимка от разрез на бойлер Теси. На нея се вижда че този бойлер е разработен и мислен да бъде хоризонтален бойлер.

Прикачен файл:
thumb_350x0_BiLight-GCH (Small).jpg
thumb_350x0_BiLight-GCH (Small).jpg (29.71 KиБ) Видяна 1577 пъти


А моя тип бойлер на Елдом си е АДАПТИРАН вертикален бойлер на който са променили само тръбите за подаване и вземане на вода и са го кръстили хоризонтален. Дори термометъра му е завъртян като за вертикален. Принудих се да му изкривя нагревателя за да загрява и най долната зона. В обобщение мога само да кажа - не си купувайте тази измислица! Ей го "красавеца"
Прикачен файл:
IMG_20190629_183648 (Small).jpg
IMG_20190629_183648 (Small).jpg (54.43 KиБ) Видяна 1577 пъти
tzetz009 - специалист
:? Е шкурки не нося , но ъглошлайф и ламелен диск - винаги !( Някой ден ще си подредя багажника :-D ! )

:partyman: :partyman: :partyman:
Junak - майстор
На тези бойлери само сменят местата на синия и червения пръстени. Даже оригиналните стрелки, показващи вход и изход си стоят на корпуса. Противоположни са на цветните пръстени при хоризонталните, и съвпадат, когато е вертикален :) , Абе, измислена работа...
hidrazin - майстор
съб юни 29, 2019 8:49 pmtzetz009 написа:
... Някой ден ще си подредя багажника...
Аха, кога аз си подредя моя. Нещо като "Тати ще ми купи колело..." :-D
:partyman:
P.S. Сорри за оффтопа...
tzetz009 - специалист
:-D ... Ама аз обещах с чес'на пионерска... ! ЗакУех се !!! :-D

:partyman: :partyman: :partyman:

Тема "Проблем с бойлер Елдом" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: