• 1
  • 2
Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
ivomagna - специалист
Здравейте,
Моля, за помощ при следния проблем. Имам сонда и реших да сложа хидрофор с идеята да се ползва когато няма вода от водопровода. Спирам крана който подава от водопровода, отварям крана който е на тръбата между помпата и къщата, но когато отворя чешмата водата тръгва и когато падне налягането пресостата започва да включва и изключва помпата постоянно. Не включва помпата да работи докато достигне отново налягане около 3 бара, а шината на пресостата започва да играе нагоре надолу (включва изключва) . Когато затворя чешмата пресостата изключва.
Прикачен файл:
IMG_20190606_081223.jpg
Прикачен файл:
IMG_20190606_081217.jpg
kozl - майстор
Това постоянно не разбирам какво означава, но разширителния съд е за това за да се увеличат интервалите на on/off. Обема на РС и времето на интервала on/off са пропорционални.
И пресостата се настройва на максимално=off и минимално налягане=on.
Kak е настроен при теб?
ivomagna - специалист
чет юни 06, 2019 11:10 amkozl написа:
Това постоянно не разбирам какво означава, но разширителния съд е за това за да се увеличат интервалите на on/off. Обема на РС и времето на интервала on/off са пропорционални.
И пресостата се настройва на максимално=off и минимално налягане=on.
Kak е настроен при теб?
Ами пресостата включва и изключва на всяка секунда (или две), нещо като мигачите на колата, съответно помпата полудява, сътресения, вибрации, ужас. Обема на РС ми е 50 л., а пресостата не знам как е настроен, както беше в кутията нов така е монтиран.
Andri01 - майстор
Пресостата не е настроен. Двете граници/ долна и горна/ са близко . Или диференциала е почти "0"! Трябва да се настрои според инструкцията.
preslav - майстор
На разширителния съд би трябвало да е написано налягането на което е надут предварително, трябва да имаш някъде обикновен автомобилен вентил (в случая под черната капачка от лявата страна на съда), а от там с обикновена ръчна или крачна помпа трябва да надуеш съда до предписаното налягане https://www.onlinemashini.bg/hidroforen ... col-/11028
sian - специалист
Може да е спукан гумения балон. И тогава донапомпването няма да свърши работа.
ivomagna - специалист
Благодаря за отговорите, ще проверя нещата. Съда също е нов.
preslav - майстор
чет юни 06, 2019 2:53 pmsian написа:
Може да е спукан гумения балон. И тогава донапомпването няма да свърши работа.
Дори и при спукан балон, с донадуване, ще се подобрят нещата или по-точно ще стане ясна причината. При мен хидрофор със спукана мембрана на разширителния съд караше по седмица с едно донадуване.
ozimen - специалист
И аз,съм на мнение ,че налягането в разширителния съд е спаднало.Напомпи до 1,2-1,4 бара и пробвай отново.В повечето случаи това е причината.
ivomagna - специалист
Здравейте,
След настройка на пресостата нещата се оправиха. Натегнах малката пружина и малко голямата, сега качва до 4 бара и изключва. Включва когато налягането падне до около 2 бара.
Благодаря!
  • 1
  • 2

Тема "Проблем с хидрофор" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: