Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
imegogo - специалист
здравейте,проблемът е следния запушил се е единият канал и се чудя какво да го правя в него са вързани единият водосток на къщата съответно,като вали по силно прелива на него имам вързани и две мивки проблеми е,че не сме сигурни,дали е здрав съответно да го чистят ли мой познат,който има повече опит казва,че по добре да го разкопаем той е от бетонни тръби и ще стане сложно като го почупим, какво ще кажете да го чистят или да го обследват или направо да го разкопаем
шоп - майстор
Ти, кое смяташ за по-лесно: да го чупиш или да го отпушиш? :rolleyes:
nikolov333 - майстор
Ако наистина е от бетонни тръби, а не етернитови, то сечението му би трябвало да е минимум ф200мм... При това положение, ако канала е в права линия, аз лично бих опитал да вкарам в тях гофрирани тръби ф160мм.. Влизат перфектно и им трябва минимален наклон от 0.8-1см на метър и смятам, че с тях няма да има проблеми...поне аз така съм направил.. :-D viewtopic.php?f=47&t=61892&start=50#p983885
miliad - майстор
нед юли 14, 2019 3:51 pmn_a написа:
:popcorn:
:partyman:
MamaMy - майстор
И как си заустил улук с мръсен канал? Това не само, че е забранено, ами е и глупаво.
Chefo77 - майстор
нед юли 14, 2019 10:08 pmMamaMy написа:
И как си заустил улук с мръсен канал? Това не само, че е забранено, ами е и глупаво.
Забранено е заустване на мръсен канал в такъв специално за водостока, обратното няма проблеми. Водата в двора се изтича в канала, който е свързан с външната шахта. Само не казвай, че 50-ина години сме в нарушение :-D
jabata - специалист
пон юли 15, 2019 7:36 amChefo77 написа:

Забранено е заустване на мръсен канал в такъв специално за водостока, обратното няма проблеми. Водата в двора се изтича в канала, който е свързан с външната шахта. Само не казвай, че 50-ина години сме в нарушение :-D
Естествено че да. Ако имаш канализация и пречиствателна станция, нали се сещаш че дъждовната вода отива в канализацията и оттам товари излишно пречиствателната станция... Само че кой ти гледа в БГ тези неща. Ръгай всичко в едно, за да ти е чистичко на тебе... А това че фекалните води се изливат директно в реката, ко ти пука.
В света от много години, канализацията и дъждовната вода са отделно именно поради горе опоменатите причини.
Ти ако си на септична яма, или изгребна яма, ще си вкараш ли дъждовната вода там? :-D За един приятел питам....
lov - майстор
Преди години имах едно такова приключение точно с бетонни тръби Ф200. Рейката минава и заминава но след няколко седмици пак същото. Прекарах едно стоманено въже и на края една топка. По точно възел на него и газ с трактора да го тегли.Наложи се процедурата да я правим доста пъти с увеличаване на възела. Изкара към 3-4 ръчни колички коренища и това при дължина на трасето около 30 метра. Тръбата на над метър под земята и в близост никакви дървета а отгоре афалт. Ако някой ми обясни от де се взеха ще съм благодарен.

Тема "проблем със запушен канал" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: