Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
ky-kyy - майстор
Ибаси :?
Chefo77 - майстор
вт авг 06, 2019 4:04 pmjabata написа:
пон юли 15, 2019 7:36 amChefo77 написа:

Забранено е заустване на мръсен канал в такъв специално за водостока, обратното няма проблеми. Водата в двора се изтича в канала, който е свързан с външната шахта. Само не казвай, че 50-ина години сме в нарушение :-D
Естествено че да. Ако имаш канализация и пречиствателна станция, нали се сещаш че дъждовната вода отива в канализацията и оттам товари излишно пречиствателната станция... Само че кой ти гледа в БГ тези неща. Ръгай всичко в едно, за да ти е чистичко на тебе... А това че фекалните води се изливат директно в реката, ко ти пука.
В света от много години, канализацията и дъждовната вода са отделно именно поради горе опоменатите причини.
Ти ако си на септична яма, или изгребна яма, ще си вкараш ли дъждовната вода там? :-D За един приятел питам....
Обяснявам, че май си недочел: Канализацията ни е за мръсна вода (лайна и сие). Тази канализация се влива в уличния канал, в който се вливат и всички останали къщи и кооперации. В тази канализация се включва и дъждовната от олуците ни, водата от тях пада на земята и оттам - в канала.
iliya_i - майстор
Чефо, по-добре им обясни, че във Варна няма отделни канализации - битова и дъждовна. Всичко е боща. Тея дето са от места, дето има 2 отделни канализации няма как да те разберат. Във Варна уличните шахти са заустени в битовата канализация, колкото и да ви е странно.
И е така, защото преди пречиствателните станции се е ползвало дълбоководно заустване - над километър от брега в морето се е отвеждала канализацията. Та за това не са виждали смисъл от две отделни. Па после, като се родила екологията нема пари да се направи нова, отделна.
Последна промяна от iliya_i на вт авг 06, 2019 9:01 pm, променено общо 1 път.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
вт авг 06, 2019 8:50 pmiliya_i написа:
... Във Варна уличните шахти са заустени в битовата канализация, колкото и да ви е странно.
В Русе, като вали, шахтите изригват и фърчат капаци... Добре сте си у Варна
iliya_i - майстор
вт авг 06, 2019 9:00 pmn_a написа:
В Русе, като вали, шахтите изригват и фърчат капаци... Добре сте си у Варна
Фръкнал капак не съм виждал, ама съм виждал фонтани по 50 см от отворите капаците на шахтите. Ваш'та сигурно е директно у Дунава.
ky-kyy - майстор
Пак-ибаси :shock:

А знаете ли, що на рака, са му изфръкнали зъркелите и върви наназаде :mrgreen:
Chefo77 - майстор
вт авг 06, 2019 8:50 pmiliya_i написа:
Чефо, по-добре им обясни, че във Варна няма отделни канализации - битова и дъждовна. Всичко е боща. Тея дето са от места, дето има 2 отделни канализации няма как да те разберат. Във Варна уличните шахти са заустени в битовата канализация, колкото и да ви е странно.
И е така, защото преди пречиствателните станции се е ползвало дълбоководно заустване - над километър от брега в морето се е отвеждала канализацията. Та за това не са виждали смисъл от две отделни. Па после, като се родила екологията нема пари да се направи нова, отделна.
Не зная и няма как да им обясня - не съм се интересувал изрично и винаги съм мислел, че квадратните шахти се изсипват в каналите (знаеш, че ги имаме тук).
Иначе по въпроса за натоварването ... кое натоварва повече пречиствателната станция - водата от моя олук или отпадъците от мелничката за отпадъци на съседа. :wink:
iliya_i - майстор
вт авг 06, 2019 9:08 pmChefo77 написа:
Не зная и няма как да им обясня - не съм се интересувал изрично и винаги съм мислел, че квадратните шахти се изсипват в каналите (знаеш, че ги имаме тук).
Правилно мислиш. И не е само във Варна. По цвялото :oops: крайбрежие е.
Айде, всички от шолпука, още ли несте на морето? Да ви са честити л.йната!
ky-kyy - майстор
Не съм от шоплука, ама като зная какви големи лайна съм ги тръскал из цяла Варна...чакай да вляза в морето :lol:
iliya_i - майстор
вт авг 06, 2019 9:21 pmky-kyy написа:
Не съм от шоплука, ама като зная какви големи лайна съм ги тръскал из цяла Варна...чакай да вляза в морето :lol:
То затуй местните не ходим на плаж. Знаем какви сме ги изсрали. :-D

Тема "проблем със запушен канал" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: