• 1
  • 2
Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
Закупих си хидрофора,Аурис(Румъния),9метра дълбочина уж вадел.Монтирах го,както си трябва,Шахта до кладенеца,кладенеца е дълбок 12метра,има около 3-4 метра вода.Смукатела е вързан на. Тръба пластмасова за поливане 1", дължината е7 метра(на тръбата),И няма тръгване,не нагнетява налягане никакво.Обезвъздушавам,водата си стои в цялата система-не изпуска,ТРъгване няма.Преди бях със Ал-ко (австрийски) 8 години без проблем,само смених хидрофора и всмукателя и край,нема тръгване,
чет авг 08, 2019 6:04 amirakliotis написа:
Закупих си хидрофора,Аурис(Румъния),9метра дълбочина уж вадел.Монтирах го,както си трябва,Шахта до кладенеца,кладенеца е дълбок 12метра,има около 3-4 метра вода.Смукатела е вързан на. Тръба пластмасова за поливане 1", дължината е7 метра(на тръбата),И няма тръгване,не нагнетява налягане никакво.Обезвъздушавам,водата си стои в цялата система-не изпуска,ТРъгване няма.Преди бях със Ал-ко (австрийски) 8 години без проблем,само смених хидрофора и всмукателя и край,нема тръгване,
Идеи някакви???
tysonlkr - специалист
чет авг 08, 2019 6:04 amirakliotis написа:
кладенеца е дълбок 12метра,има около 3-4 метра вода.Смукатела е вързан на. Тръба пластмасова за поливане 1", дължината е 7 метра
В най добрия случай с 4м вода в кладенеца 12-4=8 водата ти е на 8м а ти искаш да я стигнеш с тръба 7 м
J25 - напреднал
Напълни и изходящата линия с вода и пробвай пак.
sian - специалист
Предполагам си заменил смукателя с нов. Стария е бил без пружина а новият има пружина. Ако е така смени смукателя.
sian - специалист
Тази тръба за поливане трябва да е твърда. Че вакуума ще я сплесне.
VLADO66 - майстор
От някъде дърпа въздух.
lpoik - специалист
чет авг 08, 2019 10:52 amVLADO66 написа:
От някъде дърпа въздух.
+1 И аз съм за,дърпа въздух.Ако имаш възможност свали помпата поне на 1-2 метра в кладенеца и пробвай. :partyman: И при мен беше същата работа,направих си шахта до кладенеца 1,5м сега си вади без проблеми.
чет авг 08, 2019 1:40 pmlpoik написа:
чет авг 08, 2019 10:52 amVLADO66 написа:
От някъде дърпа въздух.
+1 И аз съм за,дърпа въздух.Ако имаш възможност свали помпата поне на 1-2 метра в кладенеца и пробвай. :partyman: И при мен беше същата работа,направих си шахта до кладенеца 1,5м сега си вади без проблеми.
Писал съм че имам шахта,1,80м не помага.
preslav - майстор
чет авг 08, 2019 4:48 pmirakliotis написа:
Писал съм че имам шахта,1,80м не помага.
Не си писал, ама нейсе - майката му е обезвъздушаване - трябва някъде да има обезвъздушителна "пробка", със сигурност има и инструкция за въвеждане в експлоатация.
  • 1
  • 2

Тема "Проблеми със хидрофора" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: