Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
Jacomo - специалист
Може ли да се използва полипропиленът за външна употреба? Трябва да преправя една външна чешма и ще ми е по-лесно с PPR, вместо с поцинковани тръби. Става въпрос за около 1 метър тръби и фитинги.
шоп - майстор
Ако зимата източваш водата и полипропилена не го пече слънце-разбира се.
kozl - майстор
Аз па помня, че на един от строежите бяхме направили водопровода на временното селище - открито без изолация. Част от тръбите поцинковани, а друга полипропиленови. Зимата замръзна водата в тях. Като се постопли поцинкованите шурнаха, оти се бяха нацепили, а полипропиленовите без течове, нямаха никъде спукано :shock:
Та от тоя случай требе да съдя, че с полипропиленоеи е по-добре.
Lutchezar - майстор
Ако е с изолация и на около метър дълбочина ми трябвало да стане.
шоп - майстор
И 80 см е достатъчно за нашите ширини.
Важно е да има спирателен кран с изпразване за надземния участък и наклон за пълно източване пр зазимяване.
Jacomo - специалист
Ще го пече слънце, но видях, че има готови резбовани поцинковани тръби с различни размери, които ще ми свършат работа, та ще действам с тях. Иначе си има наклон и кран с източване във водомерната шахта.
VLADO66 - майстор
Мани ги тия поцинковани тръби.Като източиш водата от тях, нали се сещаш колко по-бързо ще изгният.Карай си с PPR
jabata - специалист
А аз да попитам защо с PPR, а не с PEHD?
Какво ще правиш? Ако е само една чешма, можеш и с PPR, можеш и с PEHD. PEHD-to ти е по евтино за докарване на водата до мястото...след това PPR, или каквото искаш. Само не поцинковани тръби, че те никак не обичат източването. Спойките на PPR-a никак не обичат ниските температури...и замръзването.

Тема "Външна употреба на PPR" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: