Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
Здравейте!
Предстои ми закупуване на апартамент, който се състои от спалня, хол + балкон (общ за хола и спалнята) и кухня + балкон. Блока е старо строителство - тухла. Апартамента е 3 ет. Идеята е апартамента да се преустрои на спалня, детска и дневна с бокс.Прилагам скица на апартамента.
Прикачен файл:
ap.jpg



Би ли могло, съществуващият хол да се преустрои на дневна с бокс, както е отбелязано на скицата?
Съществен проблем ще бъде тръбата за мръсната вода! Какво решение ще предложите?

П.С. Ако някой има предложение за друго разпределение, нека предложи!
Благодаря!
jekasus - майстор
Balkandjiq написа:
Какво решение ще предложите?
Потърси друг апартамент с по-добро разположение, този ще иска преправяне/пак пари/.
А за кухня в дневна, само сололифт/пари/, друг вариант няма, освен ако замазката не над 20см.
Другият вариант е да се усвои балкона и там да се изгради кухненски бокс. Банята също ще се удължи малко понеже е малка. В нишата м/у банята и балкона ще е мивката и кухненски шкафове отдолу и отгоре. Под прозореца на балкона също ще има кухн. шкафове отдолу. Главното ми притеснение в този вариант е, че ще остане малко място за канапе/диван, маса, тв/секция, а когато имаме гости, "тяснотията" ще се усеща най-много :?
Прикачен файл:
app.jpg
app.jpg (100.81 KиБ) Видяна 871 пъти
шоп - майстор
пон юли 29, 2019 11:13 pmjekasus написа:
само сололифт/пари/, друг вариант няма, освен ако замазката не над 20см.
Така е съгласен съм на 100%

обаче ако имота Ви е легнал на сърцето, устройва Ви като цена и локация помпената система е решение.

Лично аз вкъщи съм с две такива системи на вило за тоалетна, мивка и душ кабина.

Не че нямам място или наклони.
Просто трябваше да направя две бани с WC в имота ми. Обаче всичко наоколо е ремонтирано и нагласено

Тръба ф110 с наклон означава къртене, а с помпената система минах на тръби ф32.

Дадох 1400 лв за две помпени групи, но спестих 14000 да кажем от допълнителни ремонти и най важното: спестих време.
Системите от години работят без проблеми и без обслужване.

Тема "Преустройство на апартамент - ВиК" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: