Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
Еньо 5 - помощник
Здравейте,
Имам няколко декара ливада в Пернишко.
През нея преди 50г е прекаран незаконен водопровод.
Дайте идея как да го открия?
Дълбочината е поне 2м.
Не е стоманен.
Там нещо термокамери...ала бала?
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Намери крайна и начална точка и търси по правата между тях
И се пробвай с радиестезия
Без майтап
jabata - специалист
Преди 50 години като не са стоманени тръбите, ще да са етернитови. Единственото което мога да ти кажа, търсиш начало и край, и там нейде ще да е....една права линия :)
Как да го откриеш, радиестезия, може да хване водата.
А сега честно за какво ти е да намериш къде минава водопровода? Теч, или запушване?
lov - майстор
Пита вероятно за да се върже и той. :lol:
И към питащия. Щом е направен преди 50 години значи че не е незаконен. Заварено положение и те това е. В тоя период вероятно не си бил във владение на въпросната ливада. Това че няма строителни книжа също не го прави незаконен. Но ще е незаконно и ако се вържеш без разрешение към него или пък направиш опит да го прекъснеш.
Еньо 5 - помощник
пет авг 30, 2019 6:40 pmlov написа:
Пита вероятно за да се върже и той. :lol:
И към питащия. Щом е направен преди 50 години значи че не е незаконен. Заварено положение и те това е. В тоя период вероятно не си бил във владение на въпросната ливада. Това че няма строителни книжа също не го прави незаконен. Но ще е незаконно и ако се вържеш без разрешение към него или пък направиш опит да го прекъснеш.
Питам защото комшиите пилеят водата, но пък са нагли и смятам да ги стресна и евентуално поставя на място (макар да са непоправими дебили).
А това, че е направен преди 50г не го прави законен. Нямат и водомерна шахта. Аз в този период съм бил зает с раждането си, но имота е семеен от поне 200...300 години. По онова време рядко сме ползвали имота, но чичо ми , който почина преди много време, заварил багер, който прокопал трасето. Тогава само направил забележка, а сега 50г. по-късно не е ясно къде минава тръбата. От едната ми страна е път успоредно на който върви главната тръба, а по другата граница (около 5...600м) е съседският парцел.
krasi92 - майстор
Вземай багера и ще ги стреснеш на сто про.И ние си имаме едни такива тикви дето са се включили преди резервоара на система с каптажи и на гравитация и си присвояват водата на цял квартал за да поливат зеленчукови градини и скоро време ще ги стеснат с як бои и леко парти с кросови мотори в градините.Стряскане му е маиката и як пердах преминаващ в кютек на такива тарикати.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
съб авг 31, 2019 8:50 pmЕньо 5 написа:
... От едната ми страна е път успоредно на който върви главната тръба, а по ...
Ще търсиш покрай главната тръба... Тръгваш с багетата успоредно, на поне 3 метра от тръбата. Като минеш няколко пъти и ще усетиш как работи

Тема "Скрит водопровод" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: