• 1
  • 2
Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
Здравейте, от няколко седмици ми изби вода във шахтата на водомер. Отначало помислих че е теч но няма такъв, а в същото време шахтата се пълни с вода около 15 см и спира на това ниво след изпомпване на водата отново се пълни и забелязах че влиза между две от тухлите и водата е бистра. Дали е възможно да е подпочвена вода. Шахтата е 120см дълбока :?
Andri01 - майстор
Щом спира на едно и също ниво,най-вероятно имаш изтичане от шахтата. зависи пластовете преди шахтата какви са?! Ако е глина,камък - най-вероятно е подпочвена вода. Но може и да се окаже спукана тръба. Тези "две тухли" от коя страна са? Страната на някоя от тръбите ли или "горна"/ спрямо наклона/ страна??
kozl - майстор
При настоящото време по-скоро си мисля за спукана тръба. Ако е след водомера при всичко спряно, водомера ще навърта.
Antonii - майстор
Щом до сега го е нямало, то най-вероятно е спукване на тръба.
При нас подобен проблем имаше при спукана тръба на около 2 метра преди водомера.
И държеше постоянно ниво в шахтата на около 30-40 см под нивото на улицата.
А самата шахта е нова старата беше близо до нея и също имаше доста влага на дъното но беше по плитка
Изпробвах всичко течове няма преди и след водомера, разкопах и преди водомера няма нищо, водата влиза встрани където няма излизаща тръба почвата е глинеста от метър надолу. Във избата също проверих която е на почти същата дълбочина и в единия ъгъл е доста влажно. Не знам дали да се занимавам със ръчна сонда някъде около шахтата.
Andri01 - майстор
значи е подпочвена вода. вариант: вдигаш водомера на около 20-25см от дъното и него го циментираш, хидроизолираш стените и ги измазваш и тях Но ,в случай на големи дъждове,може пак да влезе вода. Аз поради подобна причина правих дренаж зад вилата.
Тогава май ще се наложен и аз да прявя защото нямам около къщата
gnt69 - майстор
нед сеп 01, 2019 4:48 pmHristo Kolev написа:
Тогава май ще се наложен и аз да прявя защото нямам около къщата
А уличния водопровод колко е далече от шахтата. и на какво ниво е закопан.
Уличния е на около 5 метра и дълбочина 1,7-1,8м.
  • 1
  • 2

Тема "Подпочвена вода" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: