Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
meleager - напреднал
Здравейте,

Не съм и подозирал, че е възможно, но ми се случи на мен. От известно време (не мога да преценя точно колко, но със сигурност са месеци) налягането на студената вода започна да спада, но само като пусна душа в банята (от чешмата си тече нормално). Постепенно стана фрапиращо, а днес за първи път, спря изцяло. Признавам, че съм доста немарлив по отношение на "хардуера", и от години и двата крана на душа се въртят малко мъчно (крана на студената чувствително по-трудно), но не съм правил нищо по въпроса. Възможно ли е това да е в резултат на натрупан котлен камък? Батерията е на Видима (от по-скъпите), а тръбите полипропиленови, като и двете са инсталирани нови, преди повече от 15 години. Обитавам таванско помещение в Бургас и ползвам бойлер, ако това има значение.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Разглоби батерията, гумичка се е изплеснала
meleager - напреднал
пон сеп 16, 2019 10:25 pmn_a написа:
Разглоби батерията, гумичка се е изплеснала
Много съм скаран с ВиК. Преди време се опитах да развия спукан спирателен кран на мека връзка към бойлера, и макар че много внимавах, той се разпадна на парчета и резбата му остана навита в тръбата, която излиза от стената. Докато намеря майстор да се навие да дойде, три дни бях без вода. С какво да пръсна връзките на батерията, че да не стане някоя подобна беля? WD-40 ще свърши ли работа?
Lutchezar - майстор
Снимай батерията и пусни снимката, да не отвиеш нещо друго...
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
пон сеп 16, 2019 10:48 pmmeleager написа:
пон сеп 16, 2019 10:25 pmn_a написа:
Разглоби батерията, гумичка се е изплеснала
Много съм скаран с ВиК. Преди време се опитах да развия спукан спирателен кран на мека връзка към бойлера, и макар че много внимавах, той се разпадна на парчета и резбата му остана навита в тръбата, която излиза от стената. Докато намеря майстор да се навие да дойде, три дни бях без вода. С какво да пръсна връзките на батерията, че да не стане някоя подобна беля? WD-40 ще свърши ли работа?
Ами, това, което ти се е случило, не е от теб. Всекиму може ... На мен майстори ми се навиват да дойдат, не знам що на теб не :-)
Сваляш..
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Кое, всъщност не тече? Душ? Чешма? Смесено? Дай примерна картинка от нета, поне
И модел на проблемното
meleager - напреднал
пон сеп 16, 2019 10:52 pmLutchezar написа:
Снимай батерията и пусни снимката, да не отвиеш нещо друго...
Срам - не срам (доста е замърсена), ето снимки на батерията: 1, 2, 3.
Lutchezar - майстор
Провери дали съм уцелил модела.
Ако да, мисля че трябва в 3-ия файл да е схемата
https://www.idealstandard.bg/bg/product ... B9657.html
Последна промяна от Lutchezar на пон сеп 16, 2019 11:56 pm, променено общо 1 път.
meleager - напреднал
пон сеп 16, 2019 11:25 pmn_a написа:
Кое, всъщност не тече? Душ? Чешма? Смесено? Дай примерна картинка от нета, поне
И модел на проблемното
От струдения кран на душа. С чешмата всичко е наред.

Тема "Проблем със студената вода на душа" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: