Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
Здравейте.
Имаме соларна система за т. вода от отворен тип(не под налягане). Понеже налягането на самотек е трагично сложихме помпа. Върши работа помпата обаче на някои от чешмите се бъзика. Пускаш водата и помпата почва да тръгва и спира през 2-3 сек. Къщата е на 2 етажа, като помпата е след бойлера. На душа и чешмата в кухнията на 2я етаж работи както трябва, но на чешмата в банята Не. На 1я етаж в кухнята почва да се бъзика само като разхладиш водата. В банята също тръгва и спира.
Пп. Солара държи и високи градуси при слънчев ден. 99гр. Стига, дали е в нормите?
Благодаря.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Не по въпроса, но да питам... Знаи ползвате слънчево загрятата вода? Винаги съм си мислела, че тази вода се върти и топли водата за ползване...
нед сеп 22, 2019 12:51 pmn_a написа:
Не по въпроса, но да питам... Знаи ползвате слънчево загрятата вода? Винаги съм си мислела, че тази вода се върти и топли водата за ползване...
Има управление, настроено е като казанчето на тоалетната. Изпразва се малко и се допълва. Зависи как е настроено.
Инак да, използваме слънчево загрятата вода.
preslav - майстор
В същност нищо не е ясно - вероятно става въпрос за някакъв дрейн-бек система, която онзи ден ми я обясни Андри. Ако правилно съм те разгадал нямащ бустер, а циркулационна помпа... другото го запазвам за себе си.
шоп - майстор
Човека добре го е обяснил.
Има отворена термосифонка. На нея циркулационна помпа и ток не и трябват, но трябват 4-5 метра денивелация над най-високия консуматор и тоя я няма тази височина. Затова си е сложил бустер помпа за да повиши налягането.

Не е нормално това циклене за 2-3 сек. Помпата няма да изкара много. Какъв модел е?
99 гр в бойлера също е много ще кипи и ще изхвърля вода.
preslav - майстор
нед сеп 22, 2019 4:07 pmшоп написа:
Човека добре го е обяснил.
Има отворена термосифонка. На нея циркулационна помпа и ток не и трябват, но трябват 4-5 метра денивелация над най-високия консуматор и тоя я няма тази височина. Затова си е сложил бустер помпа за да повиши налягането.

Не е нормално това циклене за 2-3 сек. Помпата няма да изкара много. Какъв модел е?
99 гр в бойлера също е много ще кипи и ще изхвърля вода.
Поясни се за термосифонката, че не им разбирам на тези заигравки, ама бустер знам какво е - в същност изобщо не ме интересува кой, къде си е дал парите, а после реве, че файда няма.
Прикачен файл:
IMG_20190922_165145.jpg
Помпата е Wilo 088EA. Интересно как може да се предотврати това кипване и отделно помпата защо се бъзика. Мисля си, че проблема е в батерийте. Солара е Sunstar някакъв с вакуумни тръби и 200л бойлер.
шоп - майстор
нед сеп 22, 2019 4:51 pmpufi_mix написа:
как може да се предотврати това кипване
Това киппване може да се предотврати с по--голяма консумация на БГВ или монтаж на термосифонката на зимен ъгъл. Демек изправете колектора.

При малка консумация на топла вода бустер помпата наистина коже да цикли.

Ако водата в 200 литровия бойлер не ес 99 градуса, а с 60 през смесителите ще минава по-голямо количество топла вода и бустерпомпата ще работи устойчиво.

Сега тя е на границата да работи или да спре. Разсширителен съд с много ниско начално налягане ( 0,5-0,7 бара) ще стабилизира системата, но последния съвет няма да го прочетеш никаде. Той е изпитан и тестван само от практици.
Пропуснал съм да спомена, че разширител няма. Премахнат е..
С помпата обаче не е добре, ще се предаде бързо..

Тема "Проблем с Бустер помпа." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: