• 1
  • 2
Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
zack - специалист
вт авг 04, 2020 11:11 pmkrasi92 написа:
Какви предходни години като според датите сождажа е на 9 месеца.Искаш автоматика хем да работи по горно и долно ниво хем да не работи при пълен кладенец които за 9 месеца се е разширил от 1.5м до 2 м. Странно-доста странно. Един радарен ниворегулатор би ти свършил добра работа.
Писал съм за кладенеца до сондажа, който се пълни от водата над скалата и е на много години, през по-голямата част от годината няма източване. Това имам предвид. Т.е. тази вода влиза в момента и в сондажа също не може да бъда източена, освен юли, август и част от септември. Така по-ясно ли е? :? Затова съм попитал, дали не е по-добре да направим така, че да предотвратим влизането на подпочвената вода над скалата в сондажа!
kozl - майстор
ср авг 05, 2020 5:13 pmzack написа:
Затова съм попитал, дали не е по-добре да направим така, че да предотвратим влизането на подпочвената вода над скалата в сондажа!
zack написа:
- Да направим ли така, че повърхностните да не влизат в сондажа?
Повърхностни или подпочвени :?
Как точно влизат тези води в сондажа?
zack - специалист
Не съм специалист. Водата минава над скалата, която е под почвата и тече в сондажа, през повечето месеци, в които я има. По същия начин пълни и кладенеца, който е на 2-3 метра. Там скалата е малко по-високо и над нея кладенецът е оформен с камъни и между тях тече вода и го пълни. От него има тръба към канализацията, защото през зимата стига до 30 см. под нивото на повърхността.


Ето как тече водата. В момента тази над скалата я няма. Сивата тръба е външната, която е около дупката на сондажа, за да не се пълни с пръст. Вътре я нея е основната тръба за помпата. В момента около нея има филц и т.н. Идеята е дали да избребем пак филца и т.н. и да циментираме около тази сивата, за да не влиза през останалите месеци тази вода над скалата :? Може и да ви обърквам, ама тая вода и нас ни обърка :-D

Направихе сондажа, защото в различните години старият кладенец спира да се пълни за 2-3 месеца :? Но не всяка година. Последните 2 спира, като преди това около 10 години имаше целогодишно, преди това пак е спирал да се пълни понякога. А преди 70+ години в нашата градина е имало някакъв гьол, от който са пълнели вода и са поили животни :? Вероятно дядо го е запълнил като са строили къщата, лека му пръст. :?


vinkelmen - специалист
вт авг 04, 2020 10:53 pmzack написа:
...Та може ли да ми препоръчате автоматика за помпата, датчици и кабел, които да ползвам за следното:
- когато водата нивото стигне 75 метра от повърхността помпата да изключва;
- когато нивото стигне 30 метра от повърхността помпата да включва;
- когато кладенецът в скалата в съседство(2-3 метра) се напълни, помпата да изключва.
.....
- след време ако водата от дълбочина се окаже качествена, ще е добре към гореспоменатата автоматика да мога да включа и хидрофорна система :?
Фасулска работа - табло за монофазна помпа 0,75 kW, 4-6 A с реле за контрол на нивото RL-C (3 контакта за сонди по ниво (COM-MIN-MAX) ) с възможност за включване на външен поплавък (горно ниво в кладенеца) или пресостат (ако се изгражда хидрофорна система).
Табло D1X 230 NP-4 4A-6A + RL-C
Успех!
  • 1
  • 2

Тема "Временна помпа за сондаж с 82-83 метра дълбочината на потапяне?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: