Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
Здравейте! На вилата имам кладенец, в който е потопена сондажна помпа 3''SKM 100 на дълбочина около 6 м. От кладенеца до къщата разстоянието е 50 м, като съм прокарал под земята 1 цол тръба, по която докарвам водата и поливам градината. Сега обмислям вариант да захраня директно водоструйка с водата от кладенеца, като разбира се направя намаляване на сечението на входящата тръба от 1 цол на 3/4, какъвто е входа на водоструйката. Моля за съвет дали е възможен такъв вариант като най-вече ме притеснява дали режима пускане/спиране на водоструйката няма да създаде проблем за работата на помпата. Благодаря предварително на отзовалите се колеги!
шоп - майстор
Имаш ли разширителен съд някъде в системата? Някакъв флуид контрол има ли помпата?
MuTeB_ - специалист
Имам го изпълнено по два начина:
1. Монтиран флуид контрол след помпата, и след това вързана водоструйката. Но не ми харесва че при всяко включвани и изключване помпата в кладенеца спира и тръгва. Предимство е ако има по-голям хидпофорен съд към системата.
2. Моята чистачка Керхер си смучи сама, и един бидон до нея напълнен от помпата върши работа. Сложил съм мъркуч със смукател и възвратен клапан, за да не губи налягането след всяко изклюване, потопен в бидона. С 200 литра мия 2 коли. Сам си преценяш
Успех!
stridata - специалист
ср ное 06, 2019 10:39 amMuTeB_ написа:
Имам го изпълнено по два начина:
1. Монтиран флуид контрол след помпата, и след това вързана водоструйката. Но не ми харесва че при всяко включвани и изключване помпата в кладенеца спира и тръгва. Предимство е ако има по-голям хидпофорен съд към системата.
2. Моята чистачка Керхер си смучи сама, и един бидон до нея напълнен от помпата върши работа. Сложил съм мъркуч със смукател и възвратен клапан, за да не губи налягането след всяко изклюване, потопен в бидона. С 200 литра мия 2 коли. Сам си преценяш
Успех!
Може ли модела на Керхера?
ср ное 06, 2019 10:18 amшоп написа:
Имаш ли разширителен съд някъде в системата? Някакъв флуид контрол има ли помпата?
Не, а и няма къде да сложа такъв. Директно си дърпа от кладенеца и искам да я свържа към водоструйката. Притеснява ме най-вече многократното спиране и тръгване на помпата.
ср ное 06, 2019 10:47 amstridata написа:
ср ное 06, 2019 10:39 amMuTeB_ написа:
Имам го изпълнено по два начина:
1. Монтиран флуид контрол след помпата, и след това вързана водоструйката. Но не ми харесва че при всяко включвани и изключване помпата в кладенеца спира и тръгва. Предимство е ако има по-голям хидпофорен съд към системата.
2. Моята чистачка Керхер си смучи сама, и един бидон до нея напълнен от помпата върши работа. Сложил съм мъркуч със смукател и възвратен клапан, за да не губи налягането след всяко изклюване, потопен в бидона. С 200 литра мия 2 коли. Сам си преценяш
Успех!
Може ли модела на Керхера?
Явно и аз ще отида към вариант 2. Благодаря за мнението, сега остава да търся подходяща водоструйка с възможност за пълнене от бидон. Засега съм се ориентирал към модел STIHL RE 100, но нямам представа дали може да дърпа вода от бидон, явно трябва да отида при представителя в нашия град да го поразпитам!
Последна промяна от jt73 на ср ное 06, 2019 11:09 am, променено общо 1 път.
MuTeB_ - специалист
Моята е K 5.75 Jubilee но е купувана преди 11 години, така че просто резгледая моделите, и виж какво им препоръчват.
ето малко показно

Тема "Захранване на водоструйка от кладенец" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: