Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
torbalan - Дървен философ
И аз знам, че се дупчи до чакъл. Какво ще стане, ако наоколо е глина - идея нямам.
Ако слагаш помпа да изпомпва вода - гледай да има защита, която да я спира при липса на вода.
danko6 - помощник
Изчистихме с еърлифта и сега трябва да взема някаква помпа с която да източа водата понеже сега на дъното имам 3-4 метра вода искам да я издърпам и да видя дали ще напълни отново и за колко време.
Пробвах с ръчна помпа като тази, но не изкарах абсолютно нищо с нея освен че се скапахме да помпаме с нея. Сложихме си и смукател на края на маркуча, но не успяхме да издърпаме вода от 13 метра с тази помпа
Изображение

Затова ще съм благодарен ако препоръчате най-евтиния вариант помпа сега да издърпам водата при условие, че има песъчинки и е мътна водата.
Трябва ми да я дръпна и да проверя пълни ли се наново и тогава да знам дали да купувам друга помпа и да мятам филца. Но не искам да купя помпа за 130лв и да изгори за един ден, ако не се справи с песъчинките, понеже не знам гаранцията ще ми я покрият ли после :D

Тези са с гаранция и се колебая между тях:
https://www.onlinemashini.bg/sondajna-p ... 2-m-/48819
https://www.onlinemashini.bg/pompa-vodn ... por-/29129

А тези са без гаранция:
https://www.olx.bg/ad/potopyaema-sondaz ... 336c692e6e
https://www.olx.bg/ad/vodna-sondazhna-p ... 2e9d9eb803

Ще съм благодарен на всякакви предложения, че идва студ :D
шоп - майстор
Това са помпи за чиста вода със съдържание на пясък до 50 гр на м3

Твоя сондаж със сигурност не е в тази категория.

Виж за потопяеми помпи за мръсна вода и дренажни помпи с напор 20-30м и разбира се да влезат в диаметъра на сондажа)
torbalan - Дървен философ
При тъщата го бях направил с комбиниран смукател и възвратен клапан в долния край на тръбата. Години наред вече работи без проблеми. При това е с тази черната пластмасова, която на теория не е подходяща, когато помпата е горе.
danko6 - помощник
нед ное 17, 2019 5:36 pmtorbalan написа:
При тъщата го бях направил с комбиниран смукател и възвратен клапан в долния край на тръбата. Години наред вече работи без проблеми. При това е с тази черната пластмасова, която на теория не е подходяща, когато помпата е горе.
Аз за момента търся най-евтиния варинт да изкарвам водата само за да видя изобщо пълни ли нещо понеже последните 4 метра вода има постоянно, но не качва по нагоре. Тази чугунената ръчната помпа в магазина казват 20-30 метра напорче има, сложих си аз смукателя напълних маркуча с вода и го вързах към помпата (след 2 часа помпане и наливане на вода през помпата налях направо в маркуча до горе) с цел да помпам по малко и пак помпата не изпомпва водата, затова се чудя дали има наистина напор от 20-30 метра тази помпа и съпротивлението е убийствено просто.

Сега ги гледах тези помпи за мръсна вода, но са бая скъпи и на мен както ми трябва да има напор 12-14 метра трябва да дам за тях 200-300лв, което при условие, че не знам дали ще има вода след 1 изпомпване не ми се струва разумен разход.... Всякакви бюджетни идеи са за предпочитане :D
шоп - майстор
нед ное 17, 2019 5:58 pmdanko6 написа:
Тази чугунената ръчната помпа в магазина казват 20-30 метра напорче има
Нещо са те излъгали. Ръчните бутални помпи нямат напор. При тях водата се излива с нулев напор
нед ное 17, 2019 5:58 pmdanko6 написа:
сложих си аз смукателя
Ръчна бутална пома няма нужда от смукател!
torbalan - Дървен философ
А като изпомпваш с ръчната помпа - изкарва ли вода?
Да не би да не успяваш да изпомпаш това, което се събира в сондажа?
danko6 - помощник
нед ное 17, 2019 7:00 pmtorbalan написа:
А като изпомпваш с ръчната помпа - изкарва ли вода?
Да не би да не успяваш да изпомпаш това, което се събира в сондажа?
Сондажа е на 14,20 горе долу, маркуча от помпата го пуснах на 11-12 метра да е само горе във водата да не стига до дъното и да помпи само вода. И така започвам да помпам с помпата и никаква вода не мога да кача до горе да изхвърли през помпата. Но като извадя маркуча и имаше водя която се е засмукала и водата е доста чиста и напълно бистра. И това ме съмнява вчера го изчистихме с еърлифта до дъното и източихме водата която наливахме за промивката (водата беше точно такава чиста) и след 2 часа имаше 3 метра вода в тръбите и сега не знам дали си е просмукало вода или се е стекло от стените от тази която наливахме от еърлифта, понеже водата в маркуча беше чиста си, но пък и изобщо не може да я качи до помпата да я изкара през чучура :D 2-ма човека напъвахме на тая помпа и не метна вода. Смукателя като го извадим си е чист няма глина по него нищо.
Това е смукателчето:
Изображение

И да с тази ръчна помпа до момента нищо не съм изпомпал от това което е в сондажа тоест 3-4 метра вода :D
krasi92 - майстор
С тази ръчна помпа едва ли ще извадиш вода на повече от 7 метра.
Djack - специалист
Аз пък си мисля, че с ръчната помпа може да извади вода - тя няма напор, ама ако не сплесква маркуча на вход, може да извади кофти вода от доста дълбоко! Не случайно ги препоръчват, като първи помпи за прочистване на сондаж след еарлифт!

Тема "Проблем със сондаж- пълно е с глина" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: