Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
danko6 - помощник
Здравейте, водата дърпам с компресор 50литра и маркуч 1 цол. Маркуча си е твърт и няма никакво сплескване. Отдолу имам тръба тип еърлифт и като я забия в дъното на моменти направо вади топчета сива глина направо се цепи все едно е суха пък отгоре има 8 метра вода.

Направихме желонка, но компресора вади вода само до 11 метър и отдолу остават 3 метра вода и желонката не върши нищо. Затова сега въпроса ми към вас е каква помпа да купя за да тегля водата поне до 13-тия метър. Между нещо от тези се колебая

https://www.onlinemashini.bg/pompa-vodn ... por-/29129


https://www.onlinemashini.bg/gradinska- ... 40-m/39645


Просто понеже хем ми е по мътна водата в момента хем и искам да я пусна на 13-ти метър от 14 метров сондаж. Ще съм много благодарен ако дадете препоръки.
шоп - майстор
С втората помпа повече от 7 м вода няма да извадиш
danko6 - помощник
Развитието с изкарването на водата продължава :D
Купих дълбочинна помпа от първия линк вади водата без никакъв проблем, тегля водата постоянно но е само 100-120 литра на 3-4 дни та явно нищо няма да пробие от тази дупка.

Оказа се че в другия ми край на вилата до мен има кладенец в съседната къща (всичко се е срутило и буренясало там) та докопах се до кладенеца и е дълбок 6 метра като сега се е напълнил до втория/третия номер. Мернах си надморската височина и има разлика поне 15-тина метра от горната част на вилата където бих сондата (просто там ми е къщата). Реших да пробвам на ръка да изкопая в долната част 150мм дупка да видя дали ще излезе вода и какво сътворих до момента :D

- Купих метални профили 40x40мм дебели 2мм- нарязани на метър
- Купих метални профили 50х50мм дебели 2мм- нарязани на 20-30 сантиметра да служат за свързване на профилите 40x40 с по 1-2здравеняшки болта.
- Купих свредел https://www.onlinemashini.bg/svredlo-za ... 0mm-/32461 разпробих 2 дупки в края и го връзвах за първия 1 метров профил от 40x40

Всичко много добре, изкопах 2 метра от раз, но на втория метър докачих някакви камъни или скали нямам идея при което от напъна свредела директно се скъса и си остана долу. Дайте някакви идей сега какво да измисля вместо тези свредели понеже просто не могат да издържат и са много тънки та ще ми трябва нещо по сериозно да се завари евентуално на квадратния профил 40x40


Такава е и моята система само дето тия профили дет взех уж да са здрави се оказаха бая бая грамадни :D, но ме беше страх да не се усукат по малките.
Изображение

Това са моите камъни и железа и бившия свредел погребан на 2 метра :D
Изображение
Изображение
Изображение
шоп - майстор
чет юли 09, 2020 9:49 amdanko6 написа:
Дайте някакви идей сега какво да измисля вместо тези свредели понеже просто не могат да издържат и са много тънки
Най-евтино е да набиеш една 8 метрова поцинкована тръба 1 1/2

Другият вариант да си викнеш една моторна сонда да извърти сондажа. Това със свредели на ръка е утрепия и става само при някои почви. Където има скала, камъни, баластра, валуни-забрави.
danko6 - помощник
чет юли 09, 2020 12:27 pmшоп написа:
чет юли 09, 2020 9:49 amdanko6 написа:
Дайте някакви идей сега какво да измисля вместо тези свредели понеже просто не могат да издържат и са много тънки
Най-евтино е да набиеш една 8 метрова поцинкована тръба 1 1/2

Другият вариант да си викнеш една моторна сонда да извърти сондажа. Това със свредели на ръка е утрепия и става само при някои почви. Където има скала, камъни, баластра, валуни-забрави.
Почвата при мен е предимно глина, където биха сондата 14 метра едно камъче не извадиха. Аз боднах в долния край 2 метра и опрайх системата :D
Да докопаят първия сондаж ще трябва да дам още 1500-2500лв за да съм сигурен, че ще има вода. Там на дъното също е само глина и скоро мисля да пробвам с желонка да видя какво ще се случи.

А там където започнах новия сондаж(гроба на свредела) не може да стигне мобилна сонда или само от тези малките китайските (май са точно моторни), но и те си искат 100-120лв на метър пък аз там го правя само за теста ей така. Луд умора няма само се поти :D Гледах руснаците как набиват и тръба с конус на дъното, но нямам идея дали ще влиза в тая глина, че то само глина нищо друго и евентуално с тия размери дали ще вади някаква вода накрая :D
krasi92 - майстор
Бунара си го започнал. Купваи пръстени и продължавай.

Тема "Проблем със сондаж- пълно е с глина" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: