Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
Mitashki_MM - специалист
Хора дайте някакъв акъл моля как се разкачат РВЦ тръби - тетката на вертикалната 110 ми излизаше малко ниско в плочата и бях решил с 2 дъги по 30 и 15 градуса да си я докарам на угодно място за включването на вградена структура за тоалетна. Подозирам, че е било грешка ама си сложих каучуковия пръстен, напръсках със смазка и пъхнах първата дъга - тя влезе от раз наполовина и запецна като заварена в грешна посока - от 1 час я напъвам с почивки тая пуста дъгичка - изразих си пръстите в мазилката ама няма мърдане - страх ме е да не спукам тетката от вертикалната от толкоз напъване. Да я режа с ножовка ли що ли - в чудо се видях...
preslav - майстор
чет ное 14, 2019 11:02 pmMitashki_MM написа:
Хора дайте някакъв акъл моля как се разкачат РВЦ тръби - тетката на вертикалната 110 ми излизаше малко ниско в плочата и бях решил с 2 дъги по 30 и 15 градуса да си я докарам на угодно място за включването на вградена структура за тоалетна. Подозирам, че е било грешка ама си сложих каучуковия пръстен, напръсках със смазка и пъхнах първата дъга - тя влезе от раз наполовина и запецна като заварена в грешна посока - от 1 час я напъвам с почивки тая пуста дъгичка - изразих си пръстите в мазилката ама няма мърдане - страх ме е да не спукам тетката от вертикалната от толкоз напъване. Да я режа с ножовка ли що ли - в чудо се видях...
Пробвай да духаш с пистолет за горещ въздух в дъгата.
Mitashki_MM - специалист
Ей - жив да си Преславе 100 години. За 2 минутки обдухване и излезе с два пръста проклетата дъгичка. А вчера ми се схванаха ръцете от дърпане освен, че изредих 5 пъти всичките псувни дето знам. Явно съм направил грешка със слагането на гумения пръстен - досега си бях преправял само дребната канализация на ф50 и там нещата си ставаха екстра с малко смазка по гуменото пръстенче - вкарвам колянце или дъгичка в муфата и после си го донагласям със завъртане. При ф110 обаче тази схема явно не работи - триенето изглежда идва бая повече поради, което вкарал коляно наполовина и не в желаната посока човек се оказва в ситуация като вчерашната ми. Колко хубаво, че го има тоя форум.

Тема "Как се разкача РВЦ ф110?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: