• 1
  • 2
Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
nikolov333 - майстор
Таз пералня в мазето как ще се отводнява? Най-добре да има и сифон на пода там.. Обмисли ги хубаво тези неща.. Външно е добре, ако са в изолация..
Sandman - специалист
пон дек 02, 2019 10:07 pmnikolov333 написа:
Таз пералня в мазето как ще се отводнява? Най-добре да има и сифон на пода там.. Обмисли ги хубаво тези неща.. Външно е добре, ако са в изолация..
Абе....докато го пишех и се замислих и аз...да е ***, изобщо не го бях предвидил отводняването на пералнята :-D

Иначе да, ще са изолирани.
Сондажа е на 8-10 метра, тръбите под земята, под пояса и излизат покрай стената до прозорчето. Някъв куфар ще им мисля с фибран, вата и т.н. Просто под основите е немислимо, навсякъде на под 30тина санта е скала...по-лесно ще ми е да ги облека.
Прикачвам снимка :)
Прозореца е на коридора по средата на къщата, бъдещата баня като го преградя. Под него е съществуващото "прозорче".

Прикачен файл

IMG_20191202_221411_904.jpg
ZEDYCUS - майстор
Миналата година го играх този епизод от работата по банята на вилата. Трябваше да пробия 5 отвора в каменна стена 50 см, взех удължител 50 см за боркорони и 4 бр коронки- 2 бр 35 мм и 2 65 мм. Пробивах с перфоратора на Лидл 1500 вата, добре че има съединител, без него щях да стана за монтьор на френски автомобили. Двата отвора 35 ги пробих лесно, по боркорони на отвор, и на двете се изрониха някой друг зъб.
На 65 мм единия отвор се проби лесно, щото беше в меката скала под основите, но с другия уцелих гранит, и двете боркорони за заминаха, взех други две и смених мястото на отвора, оцеля само една :-D Изображение
Изображение
Изображение
Отвън е банята, от нея влиза чистата и обратната вода, тук е разклонението за пералнята и отново излиза обратна вода навън към ямата
Sandman - специалист
Пробих :)
Харесах си една фуга и тръгбах през нея.
Въртях с удар с Ф25, 20ка ппр тръба минава идеално.

Поздрави! :partyman:

Прикачен файл

IMG_20191212_101717_601.jpg

Прикачен файл

IMG_20191212_101715_326.jpg

Прикачен файл

IMG_20191212_101712_676.jpg
  • 1
  • 2

Тема "Отвор за тръба през каменни основи на къща. Как?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: