Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
plamen6703 - майстор
Крана е завит в тръбата, само крана няма как да нагрее без да грее тръбата :)
Може и изобщо да не се налага да нагрява, но се искат примерно два такива изпитани /днес ги купих/ водопроводни ключа и две здрави ръце :wink: ! :partyman:

Прикачен файл:
20200102_155244.jpg
radius - майстор
До колко лови тоя малкия и колко парици?
Видя че са маркови...
plamen6703 - майстор
Малкият е един цол и струва 40 лв. от Хомемакс ги купих и двата, имах два такива и като ги потърсих се оказа, че са хванали крака... поне 10 години ги ползвах преди да изчезнат, много съм доволен от марката и ключовете. :partyman:
шоп - майстор
чет яну 02, 2020 4:59 pmplamen6703 написа:
Крана е завит в тръбата, само крана няма как да нагрее без да грее тръбата :)
Тц, не съм съгласен.
Тръбата винаги е с мъжка резба. За да се завие към кран, то трана трябва да е с женска резба.

Когато използваме нагряване ВИНАГИ греем женската резба. В следствие на нагряването тя се разширява и отвиването е лесно.
В случаи, когато женската резба е деликатна и трябва много умерено загряване е удачно да се охлажда и мъжката част на резбовото съединение ( в случая тръбата)
Това става с лед или мокър парцал охладен в ледена вода.

Идеята, че при нагряване, диаметъра на външната резба се уголемява, а при охлаждане вътрешната резба диаметъра и се намалява.
Подхода е масово използван при пресови термични сглобки чрез нагряване и охлаждане на двата елемента.
ky-kyy - майстор
Ибах таз тръба, стискай я с чишмиджийския ключ и развивай....Баси историята стана...
plamen6703 - майстор
чет яну 02, 2020 5:24 pmшоп написа:
чет яну 02, 2020 4:59 pmplamen6703 написа:
Крана е завит в тръбата, само крана няма как да нагрее без да грее тръбата :)
Тц, не съм съгласен.
Тръбата винаги е с мъжка резба. За да се завие към кран, то трана трябва да е с женска резба.
Признавам си, че не мога да отгатна крана дали е "мъжки" или "женски", но и в двата случая има вариант за загряване с горелка :)
Дано сподели каква я свършил и дано е с хепиенд! :partyman:
шоп - майстор
чет яну 02, 2020 5:44 pmplamen6703 написа:


Признавам си, че не мога да отгатна крана дали е "мъжки" или "женски", но и в двата случая има вариант за загряване с горелка :)
Пламен, 100% съгласен с теб!
Варианта със загряване е работещ.
Ако крана е с мъжка резба, то значи е завит към женска резба (муфа, холендър или друг фитинг с женска резба)

Пак загряваме женската част за да се разшири.

В случаи, когато горелка не помага се минава на газово кислородно нагряване.
С оксижен съм нагрявал и развивал чугунени радиатори монтирани с кълчища и грунд за черни метали към черна тръба 3/4 монтирани преди 50 години.
Тръбния ключ с рамо 50 см и моя милост 113кг:-)
ky-kyy - майстор
В тия времена, кое мъжко, кое женско....трудно може да се определи :rolleyes:
Andri01 - майстор
Винаги нагряваш по-дебелото. А то по призумция е женско! :?

Тема "Поцинковани тръби - развиване" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: