Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
plamen6703 - майстор
Преди години по предприятията като се спукаше чугунен радиатор се сменяше с друг и на спуканият никой не си правеше труда да сменя спукано "ребро". Бях събрал една камара такива радиатори и ребро по ребро съм ги развивал и редил да си събера за къщата радиатори. Ама сега съм без ТЕЦ, че закриха абонатното към което ми беше свързана къщата.
Тогава нямаше такива форуми да питаме как се развиват и завиват тръби и глидери :)
ky-kyy - майстор
То и аз тъй.....като нямаше едно време форуми, стискам с чишмиддийския и "мамата"...тръба не ми се е опряла, до ся :lol:

Дебелото женско....баси....а аз се мислех, за мъжко.... :?
nikolson - майстор
Първо, този кран директно на тръбата ли е завит? Няма ли муфа? Второ, при нагряване материалът се разширява, при изстиването се свива, т.е. мърда. Но аз мисля, че трябва да има муфа.
iliya_i - майстор
чет яну 02, 2020 7:50 pmnikolson написа:
Но аз мисля, че трябва да има муфа.
То НОРМАЛЕН кран не си ли виждал? Само джендърските са с външни резби. Демек "Мъжки" :lol:
Параджийските не се броят. Този е на водопровод.
Kondor1 - специалист
чет яну 02, 2020 7:50 pmnikolson написа:
Първо, този кран директно на тръбата ли е завит? Няма ли муфа? Второ, при нагряване материалът се разширява, при изстиването се свива, т.е. мърда. Но аз мисля, че трябва да има муфа.
Няма муфа, директно е завит. Тръбата заедно с крана са боядисвани някога с блажна боя. Както казах, тръбата се държи само от единия край към коляно и прилагането (само) на груба сила е сериозен риск да стане лошо спукване. Иначе с 2 тръбни ключа мисля, че ще се развие и без нагряване. Кранът прокапа и хипотетично само смяна на гумичката може да реши въпроса, но и развиването на горната му част пак иска напън.
iliya_i - майстор
чет яну 02, 2020 8:41 pmKondor1 написа:
Кранът прокапа и хипотетично само смяна на гумичката може да реши въпроса, но и развиването на горната му част пак иска напън.
Тук риска е по-малък. Няма калчища, няма боя. Само бронзова резба с О пръстен. Е, разбира се пак трябва да се придържа, ама усилието ще е по-малко. Може и на ръка да се придържа, за да не се криви тръбата. Сменяй направо горната част (главата).
bijonisler@gmail.com - специалист
чет яну 02, 2020 12:07 pmKondor1 написа:
Трябва да се демонтира един кран на поцинкована тръба, но монтиран преди около 30 години. Проблемът е от много напъване да не се счупи тръбата в другия край или да реши да се развива от следващото коляно, а не където се иска. Мисля си дали не е създадено някакво приспособление, което да се затегне за тръбата и за съответния детайл за демонтаж от другата страна - после с въртене цялото усилие да е само върху нужната резба без да се напрягат тръбите.
Пробвай с wd 40. С нагряване става но трябва да се нагрее доста добре и има вероятност да се разхлаби от другата страна
ESPACE - майстор
Ама че работа, три страници станали за такава глупост. Загряваш с горелката крана до червено и после и на ръка ще се развие.
iliya_i - майстор
чет яну 02, 2020 9:39 pmESPACE написа:
Ама че работа, три страници станали за такава глупост. Загряваш с горелката крана до червено и после и на ръка ще се развие.
А, страниците са вече 4, щото имаше отделна тема за купуването на крана viewtopic.php?f=22&t=63293.
И ако нещо е нагрято до червено, не се посяга с ръка! :x
ESPACE - майстор
чет яну 02, 2020 10:06 pmiliya_i написа:
И ако нещо е нагрято до червено, не се посяга с ръка! :x
Ама наистина ли? Брей, никога не е късно за човек да научи нещо.

Тема "Поцинковани тръби - развиване" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: