Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
Jo
Хора здравей те! Имам следния проблем: Казанчето ми се повреди. След като пусна водата и то се напълни отново не спира, а продължава да пълни и злишното се излива в канала. Така миналия месец имах главоломна сметка за вода. Предполагам прблема е лесен за отстраняване, но немога да го отворя! Ето снимка на моето казанче: http://store3.data.bg/zuro/Videos/DSC00173.JPG Ще съм ви безкрайно балгодарен ако някой имаидея как се отваря и сподели! Благодаря на всички!
ra4o - специалист
Самите бутони които натискаш за да си пуснеш водата се издърпват нагоре и под тях розетката е хванат с болт. Развиваш го и махаш капака. Проблема ти е в поплавъка и крана към него.
Jo
Мерси за бързия отговор :) Аз пробвах да ги извадя, но гадовете не потдават. Пукат, скърца даже палстмасата почна да се рони. И с отверка за лост пробвах не потдават! :?
Todor - специалист
Пръстена между бутоните и отвора в капака се развива.

Прикачен файл

DSC00173.jpg
DSC00173.jpg (36.78 KиБ) Видяна 3729 пъти
Palawnik - специалист
Спираш водата.
Изпразваш казанчето
Поглеждаш отдолу под казанчето, от двете страни трябва да има по един болт.
Развиваш болтовете.
Сваляш казанчето.
Ще видиш една голяма гайка (пластмасова) там има и няколко уплътнения.
Развиваш гайката иииии капака излиза.
Правиш ремонт нямам представа какво е. Причини колкото искаш.
По обратния път сглобяваш.
Поне моето така се разглобява.
Ако отвиеш бутона отгоре после ще береш ядове когато го сглобяваш.
Успех
Jo
Благодаря на всички за отговорите! Ще пробвам и ще драсна какво е станало! :cool:
Jo
:) Благодара на всички още веднъж! Разглобих казанчето успешно и оправих проблема! Нямаше нищо счупено! Винта, който регулира височината на пуплавака се беше разхлабил. Малко наместване и виско е готово :) Весел ден! :-D :-D :-D

Тема "Разглабяне на казанче!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: