Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
silent - майстор
Накратко , има ли скоба с която да взема вода от тръбата за миялната машина без да разбутван цялата инсталация. Преди няколко години смених тръбите на банята и бокса но не предвидих изход за миялна, а сега ако тябва да преправям ще трябва да разбутам и бокса и банята. Гледам има някакви но пише че са за полиетиленови тръби.
iliya_i - майстор
Не можеш ли да отколониш от извода за мивка? Далеч ли е?
viewtopic.php?f=7&t=63434
wanderer - специалист
  • например: на тези пиеше за PP и PE тръби
https://www.sijigreen.bg/produkt/скоби- ... -за-водоп/
  • едва ли тръбите ти са поцинковани, но и за такива има подобни водовземки.
  • линкът е информативен. с повече търсене със сигурност ще намериш нещо по-грамотно.
Последна промяна от wanderer на нед яну 26, 2020 11:07 am, променено общо 1 път.
silent - майстор
тръбите са полипропиленови...знам че има за поцинковани и съм слагал даже такава....въпросните скоби пише че са направени от полипропилен и се използват за полиетиленови тръби....полипропиленовите не са споменати..не знам умишлено или не...
wanderer - специалист
извинявам се. моя грешка. така става кога чета без очила. пусни да видим една снимка ако е възможно.
silent - майстор
тръбите излизат от пода и се качват по стената.... с тройници в стената отиват изводи за батерията на бокса на гърба на батерията в бокса е батерията в банята ...как точно съм ги кръстосал за да се спази мястото на топла и студена вода не помня....ако почна да режа и градя наново ще трябва да развалям и в банята....затова мислих за таква скоба...но явно ще търся друго решение с докарване на вода...
zz_stefanov - майстор
Къде ти е пералнята, нейния извод не можеш ли да го разклониш?
Ако е в съседно на кухнята помещение може да се направи отвор за маркуча а връзките да са ти до пералнята.
Дай снимки, скица.
silent - майстор
Пералнята е в банята на отсрещната стена...не е оферта...ще прекарвам явно от друго място...благодаря за дискусията....

Тема "Водовземане от полипропиленова тръба." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: