Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
mici - специалист
Шумът в панелните блокове беше част от социалистическия ни начин на живот, бяхме се примирили с него. От години ни тормози шумът от банята на съседите, разположена /по гениалната идея на някой архитект/ зад стената на хола ни. Шуми и крана на чешмата, и на душа , и на тоалетното им казанче. Съседите нямат вина за това, но особено нощем този шум е убийствен. И се питам има ли техническа възможност за намаляване на този шум. Ще се заема сам с ремонта. Изключвам правенето на изолация на стената - интересуват ме водопроводната инсталация, крановете и т.н.
hygro - майстор
Има батерии с вградени шумозаглушители. Представляват поставени откъм резбата пластмасови вентили, които редуцират налягането. Намаляват шума, но чудо не правят.
mici - специалист
hygro написа:
Има батерии с вградени шумозаглушители. Представляват поставени откъм резбата пластмасови вентили, които редуцират налягането. Намаляват шума, но чудо не правят.
Е, добре, но къде да ги търся? попитах в магазините, вдигат рамене, не са ги и чували. Все пак при налягане на водата сега около 4 атм. редуцирането му до 1,5-2 атм. ще доведе и до намаляване на шума - това е ясно. А има ли такова устройство, което да монтирам примерно след водомера и да намали налягането в цялата система на апартамента?
hygro - майстор
Бях купил обезшумени батерии за вилата, без да знам, че са такива. Наложи се да извадя клапаните, защото налягането там и без това е ниско. Нямам спомен откъде ги взех тогава.

Погледни тази тема. Твърдят, че решават проблема с общ редуцир.

Изображение
LazarGanev - "Велик майстор"
Има такива редуцири. Сега бързам, но ще потърся и ще ти дам линк.
Trifun - специалист
И аз доскоро имах аналогичен проблем - като пуснех водата от батерията в банята, от бойлера ли, от самите тръби ли, се чуваше един специфичен шум.
Един прекрасен ден ми дойде идеята да развия решетката на самия чучур на батерията - почистих я от насъбралия се с годините варовик, малки камъчета и други боклучета и ... проблема се оправи !
Може и да си въобразявам че е от това, може да е някаква случайност, но факта си е факт - шум вече няма.
Помоли съседа да опита - ако не помогне, поне няма да навреди :)
mici - специалист
А забелязали ли сте, че новите керамични кранове издават повече шум, когато през тях минава водата? Особено тези с една ръкохватка. Поне моето наблюдение е такова.

Тема "Шум в тръбопровода" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: