• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
Предложи конкретна помпа, градско!
viktoriay - помощник
пон юли 31, 2023 9:18 pmkr1100 написа:
съб юли 29, 2023 8:58 pmviktoriay написа:
Повдигам пак темата за градинската помпа защото при мен нещата са малко по-различни. Трябва ми помпа, която да засмуква вода от бидона с дъждовна вода събирана от улуците, и да я изпомпва поне на около 20-тина м. разстояние.
Май никой не чете написаното и пише на поразия.
А автора за такова поливане не ти трябва голям дебит. Трбява ти с малък дебит помпа, а ако ще слагаш капкови маркучи и ограничител на налягане.
Доброто поливане е бавно , както дъжд ръмящ цяла вечер, а не прой да залееш това, което поливаш и водата да се изтече по наклона. Полза от пороен дъж и помпа с голям дебит никакъв.
Ще ти дам приме чаша издълбана в земята около стъблото на фт=ървото - с пома с голям дебит пълниш чашата за под 1 мин. и прелива - полза никаква Правилно е поливане пр. 5-10 мин за да слезе водата надолу в почвата иначе овлажняваш само повърхостния слой, а мадолу нищо. Сеха са големи суши и подпочвената влага я няма никак.
А тази : https://www.onlinemashini.bg/monofazna- ... i250/73879 ?
пон юли 31, 2023 9:18 pmkr1100 написа:
съб юли 29, 2023 8:58 pmviktoriay написа:
Повдигам пак темата за градинската помпа защото при мен нещата са малко по-различни. Трябва ми помпа, която да засмуква вода от бидона с дъждовна вода събирана от улуците, и да я изпомпва поне на около 20-тина м. разстояние.
Май никой не чете написаното и пише на поразия.
А автора за такова поливане не ти трябва голям дебит.
...
Градско, а къде пише какво е поливането?
Обикновено се хвърля основният въпрос, а за какво, колко, почваме да дърпаме с ченгела.
С така нахвърляното обяснение- какво му трябва, просто го объркваш допълнително.
Видно е, че го дърпа цената. Добре.
Като гледам второто му предложение прилича на периферна помпа.
Не зная до колко ти е известно, но центробежната помпа при ограничаване на дебита намалява потреблението на енергия, докато при обемните е обратно. Дори е недопустимо да се ограничават с кран.

Човече, купувай според възможностите, но мисли преди това!
Чупя си пръстите, за да не сгрешиш.
Все пак, нахвърляй какво точно, колко и как ще поливаш!

Имам два евтини периферни кютука, дето седят вече десетина години.
Ползвани са съвсем малко- не са прехвърлили и по половин кубик вода.
Подарявам ти ги и двете. Пиши къде да ги изпратя!
Ще си платиш само куриера, но ще разбереш какво те очаква- какво е периферна помпа с чугунен корпус още с отварянето на кашона.
viktoriay - помощник
вт авг 01, 2023 7:04 amТрифон П.Трифонов написа:
пон юли 31, 2023 9:18 pmkr1100 написа:
съб юли 29, 2023 8:58 pmviktoriay написа:
Повдигам пак темата за градинската помпа защото при мен нещата са малко по-различни. Трябва ми помпа, която да засмуква вода от бидона с дъждовна вода събирана от улуците, и да я изпомпва поне на около 20-тина м. разстояние.
Май никой не чете написаното и пише на поразия.
А автора за такова поливане не ти трябва голям дебит.
...
Градско, а къде пише какво е поливането?
Обикновено се хвърля основният въпрос, а за какво, колко, почваме да дърпаме с ченгела.
С така нахвърляното обяснение- какво му трябва, просто го объркваш допълнително.
Видно е, че го дърпа цената. Добре.
Като гледам второто му предложение прилича на периферна помпа.
Не зная до колко ти е известно, но центробежната помпа при ограничаване на дебита намалява потреблението на енергия, докато при обемните е обратно. Дори е недопустимо да се ограничават с кран.

Човече, купувай според възможностите, но мисли преди това!
Чупя си пръстите, за да не сгрешиш.
Все пак, нахвърляй какво точно, колко и как ще поливаш!

Имам два евтини периферни кютука, дето седят вече десетина години.
Ползвани са съвсем малко- не са прехвърлили и по половин кубик вода.
Подарявам ти ги и двете. Пиши къде да ги изпратя!
Ще си платиш само куриера, но ще разбереш какво те очаква- какво е периферна помпа с чугунен корпус още с отварянето на кашона.
Ще поливам цветя и храсти с маркуч в предния двор/ към 300 м2 е двора/ с дъждовна вода от 80-100л.бидон. Като свърши дъждовната вода ще продължа с чешмяна. За това ми трябва нещо малко, но не съвсем немощно.Благодаря за предложените помпи, но мисля че ще са ми прекалено тежки и мощни за моите нужди! Просто ми трябва компетентно мнение с какви параметри да е тази периферна помпа, че да ми върши работа и да изкара по-дълго време, без да се изхвърляме с високи параметри за налягане и воден стълб и др. Цената не е определящия фактор, а функционалността.
ivanovbg - майстор
Не си написал как ще поливаш тези храсти. Ако с маркуч и ходиш между тях отивай на вторичните, вземи една водна помпа от пералня и я свържи. При денивелация от метър помпата има дебит около 20-30 литра за минута и ще празни бидона за около 10мин. Не е самозасмукваща но спокойно можеш да сложиш извод близо до дъното от бидона. Става и канелка за бидон за зеле.
Djack - специалист
Човека каза, а даже и снимка има, че ползва набита в земята тръба. За това предложих самозасмукващата.
вт авг 01, 2023 11:13 amDjack написа:
Човека каза, а даже и снимка има, че ползва набита в земята тръба. За това предложих самозасмукващата.
Не е негова снимката.
Този колега ползва темата на колегата със снимката.
Струва ми се, че все още не е ориентиран, при толкова разяснения.
Не му се чака по 5 минути на растение, което не кореспондира с препоръките на градското, пък и да не била с високи параметри...
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
И всичкото туй перчене за едни 80 литра от бидона...
Питащото смятало ли е колко литра му трябват на една поливка?
Такос е Кака. Като вържеш сериозно на сяко питащо, па земеш да попадаш на такива къде не знаят де и колко ги сърби....
Две са ми помпите и не 10, а вече 12-13 години седят.
Как не съм се сетил да ги впрегна в преноса на 500л вода, ами си мъкна лейките на 40м разстояние?
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
вт авг 01, 2023 1:29 pmТрифон П.Трифонов написа:

Как не съм се сетил да ги впрегна в преноса на 500л вода, ами си мъкна лейките на 40м разстояние?
Сетил си се, ама като се знаеш какво ще правиш със спестеното време... ;-)
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7

Тема "Градинска помпа за поливане в двора" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: